fbpx

6 panasz, amelyet a fahéjas méz orvosol

Spárgával körbetekert üvegben méz, mellette fahéjrudak, mézkanál és citrom.

A mézet és a fahéjat már több évszázada használja az emberiség különféle betegségek megelőzésére. A méz a cukrok mellett fehérjéket, savakat és vitaminokat is tartalmaz. Található benne C-, B1-, B2-, B3-, B5-, B6-, B7-vitamin, illetve nikotinamid és folsav is. Sok, a szervezet számára fontos ásványi anyag is fellehető benne: kalcium, kálium, mangán, réz, vas, foszfor, nátrium és magnézium. A méz olyan enzimeket is tartalmaz, amelyek baktériumölő hatással rendelkeznek, emellett még antibakteriális és fertőtlenítő hatásáról is ismert. Külsőleg használják sebgyógyulásra, fájdalomcsillapításra, égési sérülésekre és viszketés csökkentésére. Mi mindenre jó még a méz? Gyógyítja többek között a hasnyálmirigy- és epebetegséget, a bélgyulladást, a székrekedést, a reumás panaszokat, a migrént, a vérszegénységet. Egyes vélemények szerint a cukorbetegséget is meg lehet előzni rendszeres mézfogyasztással.

A fahéj nem csupán fűszerként funkcionál, hanem varázsszerként, gyógynövényként is működik. Már az ókorban is felfedezték áldásos hatásait. A fahéjat régóta használják emésztésjavításra és görcsoldásra, de csökkenti a hányingert és a gyomorpanaszokat is. Antioxidáns és fertőtlenítő tulajdonsága révén hatékonynak bizonyul a légúti megbetegedések, illetve a gyomor- és bélcsatorna fertőzéseivel szemben. Emésztés során a fahéj lassítja a gyomor ürülését, így a vércukor ingadozását megakadályozza, ezáltal a cukoranyagcsere folyamataira hat pozitívan. Emellett az antioxidánsok és az inzulin hatékonyságát is növeli. Fahéjjal az öregedés ellen is eredményesen vehetjük fel a harcot, ugyanis fenoltartalma révén megakadályozza a cukor molekuláinak más molekulákkal történő egyesülését, márpedig ennek a két molekulának az összekapcsolódása a szövetek roncsolódásához vezet. A fahéj mindezek mellett csökkenti a szervezet gyulladásait, és a szívbetegséget is megelőzhetjük, ha rendszeresen ezzel a fűszernövénnyel ízesítjük ételeinket. A fahéjolajjal történő párologtatás jókedvre hangol bennünket, masszázsolajban való használata pedig remek feszültségoldó.

A méz és a fahéj tehát mind külsőleg, mind belsőleg az egészségünket szolgálja, de mi a helyzet a fahéjas mézes keverékkel? Milyen panaszokat képes gyógyítani ez a verhetetlen páros?

Ez az elegy képes orvosolni az ízületi problémákat. Fogyasszon naponta két alkalommal egy csésze forró vízben elkevert mézet (2 teáskanál), hozzá fahéjat (1 teáskanál), és az ízületi panaszai is hamarosan megszűnnek.

Ha túl sok a gyomorsava, keverjen el kétkanálnyi mézben egy kanál fahéjat. Ez a mixtúra a gyomorégés hatékony gyógyszere.

A mézes fahéj napi használata az immunrendszert is erősíti, és védi a szervezetet a bakteriális és a vírusos fertőzésektől is.

Öregedés ellen is bevethetjük a mézet és a fahéjat. Készítsen teát 6 dl vízből, 4 kanál mézből és 1 kanál fahéjból. Kortyolgassa, mintha csak teát inna.

Bőrfertőzéseket, sömört és ekcémát is gyógyít ez a különleges elegy.

A méz és fahéj keveréke nagyon sok energiával látja el a szervezetet. Aki rendszeresen fogyasztja ezt az oldatot, elérheti, hogy szellemi és fizikai teljesítménye megnövekedjen.

A méz és a fahéj külön-külön is nagyon hatásos, de együttes alkalmazásuk kirobbanó formába hozza egészségi állapotát.

  1. Molnár Erika

    Kedves László!
    Jelen esetben nem a répacukorra gondolt a szerző.
    A méz természetes alkotóelemei a szőlőcukor és a gyümölcscukor, amit a méhek nektárként gyűjtenek be a növényekről. A méz kristályosodásának folyamatát (gyorsaságát) az határozza meg, hogy milyen arányban tartalmaz egyik illetve másik cukorfajtából. Ezek a cukrok természetesen megtalálhatók a növényekben, gyümölcsökben is, ezek határozzák meg az ízvilágát a növényeknek, gyümölcsöknek, amiket nap mint nap fogyasztunk.

  2. ROHRSETZER GYULA

    Két hete fogyasztom a fahéjas Gör…..joghurtot másfél dl joghurt egy kávés k.fahéj és édesítő folyadék nem cukor ez egy napi adag,,, ha látom benyalok belőle egy mokkással…insumán basal -ból reggel este szúrtam 50 e,cukrom 8-10 12 volt most 30 szúrok é gyomros 5-7 evés után 2 h 10alatt……… kérdésem ehhez mit szól vajon a MÁJAM .Ha tudtok valamit írjatok köszi 77 é Gy -bá

  3. Dr. Tepliczky M

    Kérem a fahéj és a méz együttes fogyasztásának elő-nyös és hátrányos következményeiről is tájékoztatni szíveskedjék !

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük