fbpx

A magyar emberek egyik legjobb gyógyszere: csalántea

Friss csalántea, mellette egy kis tálban méz és mézkanál.

A csalán levelei csípnek, de csak ezért nem szabad ezt a végtelenül egészséges gyógynövényt az életünkből száműzni. Hiszen már egyetlen csésze csalántea is hihetetlenül energikussá képes bárkit varázsolni. A csalánt Euróbában már a középkor óta vizelethajtóként használják. A csalán meglehetősen gazdag A-, B- és K-vitaminban, riboflavinban, niacinban, folsavban, szénhidrátokban, zsírban, fehérjében, kalciumban, káliumban, vasban, foszforban, mangánban, cinkben, rézben és magnéziumban.

A csalántea egy természetes vízhajtó, amely megakadályozza a vesekövek kialakulását. Húgyúti fertőzések esetén is nagyon hatásos, mivel eredményesen szabadítja meg az emberi szervezetet a különféle méreganyagoktól.

A csalánt időtlen idők óta alkalmazzák az ízületi gyulladás kezelésére. A gyógynövény nem csupán gyulladáscsökkentő, hanem fájdalomcsillapító hatásokkal is rendelkezik és hatékonyan bánik el az izomfájdalmakkal szemben is.

Mivel segít a méreganyagok szervezetből történő kiürülésében, így nagyon hatékony ekcéma és más bőrbetegségek gyógyításában is.

A csalántea gyógyítja és megakadályozza az egyes évszakokban kialakuló allergiás megbetegedéseket, illetve enyhíti az allergia okozta kellemetlen tüneteket, mint például orrfolyás vagy tüsszögés.

A csalántea vasban is gazdag, így eredményesen vethető be vérszegénység esetén is. Nagyon hatásos puffadás és hasi görcsök esetén, amelyek a menstruációs ciklus kísérő jelenségei. Mivel ösztrogénszabályozó hatása is van, így a menopauza tüneteit is enyhíteni tudja.

Az emésztési zavar kellemetlen tünetekkel jár együtt. A csalántea azonban csillapítja a hányingert, csökkenti a gáztermelést és nagyon jó émelygés esetén is. Cöliákia és vastagbél-gyulladás esetén is be lehet vetni.

A csalán béta-szitoszterolt tartalmaz, amely csökkenti a szervezetben a koleszterinfelszívódást és így biztosítja a szív és az artériák egészségét.

A csalán gazdag flavonoidokban, például kvercetinben, amely antioxidáns tulajdonsággal rendelkezik. A csalánból készült kivonatok védelmet nyújtanak a DNS és a sejtmembránok számára a szabad gyökök károsító hatásaival szemben.

A csalántea stabilizálja a vércukorszintet, természetes vízhajtó hatása pedig segítséget nyújt a vérnyomás szabályozásában.

A csalántea csökkentheti a belső vérzéseket, például a méhvérzést, a bélvérzést és az orrvérzést, de ha ilyet tapasztal, először azonnal az orvosát keresse fel és ne önmagát diagnosztizálja.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük