fbpx

A vöröshagyma hatékony lehet a rákos sejtek elpusztításában?

Több vöröshagyma egészben és félbevágva is egy vágódeszkán, mellettük egy kés.

A vöröshagymát nem csupán a főzés során vethetjük be. Hatékony lehet például a megfázás és influenza megszüntetésében, illetve megelőzésében. A legújabb kutatások szerint akár még a rákos sejtek elpusztításában is a segítségünkre lehet. Emiatt egyes kutatók mintegy szupertáplálékként tekintenek erre a zöldségre.

A vöröshagymában nagy mennyiségben találhatunk flavonoid kvercetineket és antocianinokat. Ez utóbbi a kvercetint támogatja a rákos sejtek megölésében.

Nem csupán a vöröshagyma, hanem szinte minden hagymafajta kedvezőtlen környezetet biztosít a rákos sejtek számára. Ez annak köszönhető, hogy a rákos sejtek közötti kommunikáció zavart szenved, mégpedig a hagymafélékben található vegyületek hatására. Márpedig ez segíthet a rák elleni küzdelemben és a megelőzésben is.

A flavonoidok olyan erős antioxidánsok, amelyek nemcsak a gyulladáscsökkentésben, hanem az immunerősítésben is részt vesznek. A tudósok szerint többek között ez lehet a magyarázata a vöröshagyma egészségügyi előnyeinek.

A vöröshagymát más egészségügyi előnyök miatt is érdemes beilleszteni az étrendünkbe. A vöröshagyma egy kitűnő krómforrás, amely csökkenti a vércukorszintet és fokozza a sejtek inzulinérzékenységét.

A vöröshagyma gyulladáscsökkentő és antibakteriális tulajdonságokkal rendelkezik, így nagyon hatékony lehet a bélrendszer megtisztításában és annak karbantartásában.

A vöröshagyma rendszeres fogyasztásával megelőzhetjük a szív- és érrendszeri megbetegedéseket.

Ez a zöldség tisztítja a húgyutakat és nagyon hatékony felfázás esetén. Ilyenkor hagymateát is készíthetünk belőle, amelyet lassan kortyolgatva kell elfogyasztani.

Vöröshagyma fogyasztásával elkerülhetjük a fogszuvasodást és a szájüregi fertőzéseket. Ha egy hagymadarabot rágcsálunk el, ez akár 2-3 perc alatt képes elpusztítani a szájüregben tanyázó baktériumokat.

Az akné sok ember életét keserítheti meg. Azonban eredményesen szabadulhatunk meg tőle, ha hagymalevet mézzel és olívaolajjal elkeverünk, és ezzel kenegetjük rendszeresen a problémás bőrt.

A mézes hagyma vagy a hagymatea jól jöhet télen is, ugyanis jelentősen képes csökkenteni a megfázás tüneteit. Hatására csökken a torokfájás és a köhögés is alábbhagy, illetve megszűnik.

A hagymalé – csakúgy, mint a gyömbér préselt leve – jobbá teszi a szexuális életet, hiszen pozitív hatással van a libidóra.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük