fbpx

Az antioxidánsokban gazdag szilvalé sok betegségtől megvédhet

Viaszos héjú szilva és a belőle facsart gyümölcslé.

A frissen facsart gyümölcslevek nagyon egészségesek. A szilvalé például enyhe hashajtó hatással rendelkezik, segíthet a szív- és érrendszeri megbetegedések megelőzésében és az oxidatív stressz csökkentésében.

A szilvalé enyhe hashajtó hatással rendelkezik, így mindenképpen érdemes rendszeresen fogyasztani, ha valaki székrekedésben szenved. A székrekedés elsősorban az emésztőrendszeri betegségben szenvedőket és az időseket veszélyezteti, a szilvalé azonban sikeresen oldja meg ezt a problémát, mivel értékes rostokkal van teli.

A szilvalé rendszeres fogyasztása védelmet nyújt a szív- és érrendszeri megbetegedésekkel szemben, mivel antioxidánsokban rendkívül gazdag. A szilvalé ezen kívül csökkenti az LDL-koleszterin szintjét, így csökkentve a szívet érintő megbetegedéseket. A szilva ezen kívül káliumot is tartalmaz, amely szintén fontos a szív egészségének megőrzéséhez.

Mivel a szilva és a szilvalé is tele van antioxidánsokkal, így csökkenteni képes az oxidatív stressz károsító hatásait. A szilva luteint és zeaxantint is tartalmaz, amelyek szintén elengedhetetlenek a szem egészségének megőrzéséhez.

A szilva és a szilvalé is védelmet nyújt a májbetegségekkel szemben. A szilva javítja a májfunkciókat. A gyümölcslé bórtartalmának köszönhetően még a csontokat is erősíti, hiszen elősegíti a csontszövetképződést és megakadályozza a csontvesztést. A bór segít az erős csontok és az izmok építésében. Egyes feltételezések szerint a szilvalé és az aszalt szilva megakadályozza a csonttömegcsökkenést azoknál a menopauza szakaszába kerülő hölgyeknél, akik hajlamosak a csontritkulásra.

A szilvalé rendszeres fogyasztása még a hólyag működésére is pozitív hatással van., mivel a székrekedés negatív hatást gyakorol a hólyag működésére és növeli a vizelés gyakoriságát. Viszont ez a probléma könnyedén megszűnik, ha sikerül a székrekedés problémáját is felszámolni.

A légszomj, a gyakori ingerlékenység és a fáradtság lehetnek az enyhe vérszegénység jelei. A szilvalé azonban nagyszerű vasforrás, amely segít kezelni és megelőzni a vashiány okozta tüneteket.

A szilvalé rendszeresen fogyasztva jelentősen képes lecsökkenteni az éhségérzetet, hiszen a rostok könnyedén eltelítenek, így segíthet a testsúly csökkentésében is.

A krónikus obstruktív tüdőbetegség (COPD) nehézlégzéshez vezet. Több ok miatt is kialakulhat, de általában a dohányzás okozza ennek a betegségnek a létrejöttét. Egy 2010-ben végzett tanulmány pozitív korrelációt mutatott a tüdő egészsége és az antioxidánsokban gazdag étrend között. A növényi polifenolok, beleértve az antioxidánsokat, csökkenthetik a COPD kialakulásának kockázatát. A szilvafélék sok antioxidánst tartalmaznak, amelyek képesek csökkenteni a dohányzás okozta oxidációt, de százszázalékos védelmet ezek a táplálékok sem jelentenek a veszélyes és sok esetben halált okozó tüdőbetegségekkel szemben.

1 hozzászólás

  1. Halász Sándornè Nyiregyhàza

    .Köszönöm a sok-sok jó tanácsot! Amig hat az akupunktúràs kezelès, a klienseim szivesen olvassåk az informåciót, amit Önök publikálnak (åltalam jegyzetelve)
    Halász Sándorne Nyiregyhåza köszönettel.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük