fbpx

Az immunrendszert erősíti és védelmezi: sarkantyúka

Kerti sarkantyúka tűzpiros virága.

Az immunrendszerünk egészsége nagyon fontos, hiszen kitüntetett szerepet játszik a baktériumokkal, a vírusokkal és a gombákkal szembeni védelemben. Ezek a kórokokozók okozzák a szervezetünkben a különféle fertőzéseket és gyulladásokat, de ha az immunrendszerünk egészségesen működik, akkor ezek a betegségek nem tudnak megtámadni bennünket, hiszen az immunrendszerünk gondoskodik arról, hogy ezek a kórokozók rövid időn belül megsemmisüljenek.

Ahhoz, hogy szervezetünk ellenálló képessége megfelelő legyen, lényeges, hogy mindennap eleget aludjunk és elkerüljük az egyik immunrendszert gyengítő faktort, vagyis a stresszt. Immunrendszerünket a friss levegőn eltöltött idő és a rendszeres testmozgás is erősíti, így mindenképpen nagyon lényeges, hogy törődjünk az egészségünkkel. A C-vitaminban gazdag étkezés szintén biztosítani tudja immunrendszerünk védelmét. Ilyen C-vitaminban gazdag ételek többek között a paradicsom, a paprika, a citrusfélék, a homoktövis, a csipkebogyó, a kivi, az eper, a vörös káposzta, a brokkoli és a fekete ribizli.

Szervezetünknek A-vitaminra is szüksége van, mert ez a vitamin, a nyálkahártyák egészségét képes biztosítani, de az immunrendszernek is segítő társa a kórokozókkal szembeni harcban. Miben található? Többek között a mangóban, a narancsban, a csipkebogyóban, a homoktövisben, a fekete berkenyében, a spenótban és a sárgarépában.

Immunrendszerünket egy szépséges és ízletes virággal, a sarkantyúkával is megerősíthetjük. A gyógynövényként is funkcionáló virágban meglehetősen sok értékes hatóanyag található. Ilyenek például a B- és C- vitamin, a karotinoidok, a flavonoidok és az ásványi anyagok, mint például a foszfor, a kálium, a magnézium és a vas.

A sarkantyúka immunerősítő hatását és az ellenálló képesség fokozó hatását a benne lévő C-vitaminnak és a mustárolaj-glikozidoknak köszönheti.

A sarkantyúkának kipréselhetjük a levét és ily módon is fogyaszthatjuk. Szedjen le egy maréknyi gyógynövényt, majd préselje ki a leveleit és a szárait. Adjon hozzá ötször annyi vizet, majd fogyassza egészséggel, étkezés után. A frissen préselt levet gyümölcslében elkeverve is lehet fogyasztani.

A gyógynövényből tinktúra is készülhet. Egy kisebb befőttesüvegben tegyen apróra vágott sarkantyúkát, majd öntse le alkohollal. Két hét múlva szűrje le az üveg tartalmát. Naponta akár háromszor is fogyaszthatja. Minden alkalommal csepegtessen egy pohárnyi vízbe 25-30 cseppet, keverje el a pohár tartalmát és már fogyaszthatja is.

A sarkantyúkából készült gyógyító készítményeket csak kúraszerűen, 5-6 hétig lehetséges fogyasztani, aztán szünetet kell tartani. Azok a személyek, akik vese-, bél- vagy gyomorproblémával küzdenek, feltétlenül kérjék ki kezelőorvosuk tanácsát a gyógynövény fogyasztásával kapcsolatban. A kúra ideje alatt lehetőleg kerülje az alkoholfogyasztást.

  1. szabo istván

    hátha egyszer meg gyogyulok mert21évszenvedés hosszu idő az orvosok azok töbje tudatlan pancser nemhiszek már bennük99%se köszönöm ezek nagyon jó tanácsok

  2. “A kúra ideje alatt lehetőleg kerülje az alkoholfogyasztást.”
    “A gyógynövényből tinktúra is készülhet. Egy kisebb befőttesüvegben tegyen apróra vágott sarkantyúkát, majd öntse le alkohollal. Két hét múlva szűrje le az üveg tartalmát. Naponta akár háromszor is fogyaszthatja.”
    Alkoholos tinktúra fogyasztásakor vajon hogyan kerülhetem az alkoholfogyasztást?

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük