fbpx

Élvezzük a tenger gyógyító hatását: thalassokúra otthon

Kék tengervízbe fekvő hölgy a homloka felől fotózva.

A tenger gyógyerejét az ókori görögök már a Krisztus előtti 5. században is nagyra értékelték. Ma a thalassoterápia tudományosan is megalapozott, és a bőrbetegségekben, keringési zavarokban, ízületi panaszokban szenvedő pácienseknek kúraként írják elő a tengervízzel történő kezelést. Az egészségre jótékony hatást gyakorló anyagok a sóban, az iszapban és az algában találhatók.

A tengervíz gazdag ásványi anyagokban és nyomelemekben, mint a magnézium, a kálium, a kalcium, a cink, a vas és a jód. Tartalmaz C- és E-vitamint, valamint oxigént. Ezek a bőrnek rugalmasságot és feszességet kölcsönöznek, stabilizálják a szervezet saját védekező erőit. Ily módon a thalassokúra a salaktalanítást szolgálja, mert kimossa a szervezetből az anyagcsere melléktermékeit, és nyugtatja az idegzetünket.

  • A thalassokúrát végezhetjük otthon vagy egy gyógyfürdőben.
  • Olykor a kúrához aqua-gimnasztikai gyakorlatok is tartoznak, melyeknek számos pozitív hatásai vannak: hidromasszázs, lapos has és szív-érrendszeri tréning…
  • A thalassoterápia legalább másfél-két hétig tartson, és kb. 34-36°C-os vízben történjen, de ne közvetlenül lefekvés előtt, mivel a serkentő hatás miatt bizonyosan elalvási problémáink lennének.
  • Mindent, amire egy otthoni thalassokúrához szükségünk van, megvehetünk a patikában vagy speciális üzletekben.
  • Egy fürdő 400-500 gramm tengeri sóval legalább 20 percig tartson, hogy teljesen kibontakoztathassa hatását. Ezután melegen betakarózva körülbelül ugyanennyi ideig pihenjünk.
  • A thalasso-fürdőkúrát kiegészíthetjük egy ivókúrával: tengervízzel vagy egy algaitallal. A gyógyszertárból vagy reformházból származó tengervizet magas sótartalma miatt hígítsuk ivóvízzel vagy gyümölcslével 1:2 arányban. Három hétig napi 100 ml kiegyenlíti a gyomor-bél területeinek zavarait és szinte minden testi funkciót.
  • Az algaitalos thalassoterápiához speciális keverékeket lehet kapni. Figyeljünk a magnéziumtartalomra, és készítsük el az utasítás szerint.
  • Ha némi változatosságot szeretnénk vinni a thalassokúránkba, további variációk is léteznek. Pezsgőfürdő algaadalékkal tabletta formájában, vagy krémpakolás algából. A tablettát a hátunk alá kell helyezni a kád aljára, amely a vízben kis buborékokat bocsát ki.
  • Az algapakolás vitalizáló hatású, a szervezetet ásványokkal látja el. Bőrfeszesítő hatással bír, csökkentheti a narancsbőrt. Miután az arc kivételével bekrémeztük az egész testünket, tekerjük be magunkat háztartási fóliával, majd egy meleg törülközővel, és a kádban fekve (víz nélkül) hagyjuk fél órát hatni. Ennek a thalassoterápiának befejezése egy alapos zuhanyzás. Ezután pihenjünk ugyanennyi ideig.
  • A thalassokúra következő formája egy tengeri iszapból készült maszk. Ez tiszta, puha, pattanásmentes bőrt biztosít, és megnyugtat. Legkésőbb 20 perc elteltével a maszkot bő vízzel távolítsuk el, és vigyünk fel egy ápoló krémet.

  1. Pingback: Házi praktikák nátha ellen | Gyógyszer Nélkül

  2. Pingback: Arcdiagnosztika – olvasás az arcban | Gyógyszer Nélkül

  3. Pingback: Gyógynövény az óceánból: hólyagmoszat | Gyógyszer Nélkül

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük