fbpx

Engedje, hogy az édes és zamatos alma kísértésbe ejtse!

Egy piros és egy zöld színű alma, mindkettőn egy szív alakú bemetszés, melyet a másik alma színéből pótoltak.

A bűnbeesés gyümölcse az alma, hiszen a bibliai történet szerint Éva az édenkertben álló tudás fájáról az intelem ellenére a kígyó ösztönzésére is leszakajtotta, bele is harapott, majd Ádámot is rávette, hogy ízlelje meg a gyümölcsöt. Büntetésül a paradicsomból való kiűzetést kapták. Hófehérkének is a torkán akadt a lédús gyümölcs és üvegkoporsóban végezte, de végül a királyfi segítségével a mese boldog véggel zárult. Nekünk nem kell azonban attól tartanunk, hogy hasonló sorsra jutunk, mint Éva, hiszen az alma ma már nem tiltott, sőt egyenesen javasolt ennek a gyümölcsnek a fogyasztása. Általa rengeteg vitamint és ásványi anyagot juttatunk a szervezetünkbe, amely nagyon is hálás lesz érte. Az alma jótékony hatásainak felismerése nem új keletű, hiszen már az ókorban is bíztak áldásos hatásaiban. A korábbi évszázadokban a beteg személyekkel vasszögekkel átszúrt almát etettek, mert bíztak benne, hogy ily módon kigyógyulnak a vérszegénységből.

Az alma igen gazdag B- és C-vitaminban, káliumban, kalciumban, foszforban, magnéziumban, vasban, és nátriumban. A gyümölcsben található flavonoidok erősítik az immunrendszert, amely hatékonyan képes harcolni a különféle fertőzésekkel, vírusokkal, baktériumokkal és gyulladásokkal szemben. A növény rostjai serkentik az emésztést, javítják az anyagcserét. Az alma éppúgy hatásos lehet székrekedés, mint hasmenés esetén.

Egy amerikai egyetem kutatói egy vizsgálat során az alma pozitív hatásairól győződhettek meg. A kutatásba 160 főt vontak be, 45 és 65 év közötti hölgyeket. Az egyik csoport nőtagjainak minden egyes nap el kellett fogyasztani 75 gramm szárított almát, míg a másik csoport tagjai aszalt szilvát kaptak. Egy év múlva az almát fogyasztó csoport tagjaitól vért vettek, és az eredményeken még a kutatás vezetői is ledöbbentek. Ugyanis a vér jó koleszterinnek nevezett szintje mintegy 4 százalékkal megemelkedett, míg a rossz koleszteriné 23 százalékkal csökkent. A nők átlagosan másfél kilogrammot veszítettek a testsúlyukból, köszönhetően a rendszeresen fogyasztott szárított csemegének. A kutatás vezetői úgy vélik, hogy ez a gyümölcsben található pektin jóvoltából következett be.

Az alma segítséget nyújthat a köszvény okozta panaszok enyhítésében, láz és rekedtség legyőzésében, de még az álmatlanság ellen is bevethető ez a zamatos gyümölcs. Az alma kitűnő vízhajtó, vértisztító és fertőtlenítő. Hatékony lehet fejfájásra, fáradtságra. Mivel nagyon alacsony a kalóriatartalma, ezért bátran be lehet illeszteni a diétába is.

Az almában található rengeteg C-vitamin a problémás arcbőr remek gyógyítója is lehet. Eltünteti a pattanásokat és a szemek alatti sötét karikákat. Minden arctípusra, de különösen a száraz arcbőrre ajánlott, ugyanis az alma kiválóan tisztít, nyugtat és hidratál. Arcpakolást is készíthetünk belőle. Keverjen össze egy üvegtálkában egy közepes méretű lereszelt almát, egy evőkanál mézet, egy-két evőkanál mandulalisztet és 6-7 csepp mandulaolajat. Alaposan kutyulja össze a hozzávalókat, vigye fel az arcbőrére a pakolást, majd húsz perc hatóidő után öblítse le.

Az alma fertőtlenítő hatása révén még a legmakacsabb korpával is képes elbánni. Készítsen hajöblítőt ebből az édenkerti gyümölcsből. Hámozzon meg néhány almát, majd préselje ki a levét. Adjon hozzá 2-3 dl vizet, 3 evőkanál almaecetet és 5-5 csepp rozmaring- és borsmenta-illóolajat. Keverje el a hozzávalókat. Szokásos módon mosson hajat, majd az utolsó öblítésnél a kikevert elegyet öntse a hajára. A hajöblítő rendszeres használatával a korpa előbb-utóbb eltűnik, mintha soha nem is létezett volna.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük