fbpx

Fiatalít, frissít és energiát ad – ez a búzafűlé

Frissen préselt búzafűlé, mellette a növény.

A búzafű jótékony hatásairól sokan áradoztak már. Emberek foglalják imáikba ezt a csodálatos növényt, hiszen nagyon sok betegséget képes gyógyítani és az emberi szervezetet is képes egészségesen tartani. Habár egyes feltételezések szerint nem a betegséget gyógyítja, hanem a szervezetet erősíti, vagyis magát a betegség okozóját képes maga alá gyűrni. Melyek azok a vitaminok, ásványi anyagok és enzimek, amelyek ennyire áldásosak és miért gondolják azt sokan, hogy a búzafű felfrissíti megfáradt szerveinket, és ezzel úgy érezhetjük magunkat, mintha megfiatalodtunk volna?

A búzafű a szervezetünk számára nélkülözhetetlen ásványi anyagokat tartalmazza. Nagy mennyiségű kalcium, kálium és magnézium található benne. Gazdag C-, A-, E-, B-, F- és K-vitaminban is, és emellett 17-féle aminosav található meg benne. A búzafű a szervezetünk számára nélkülözhetetlen enzimeket is tartalmazza. A benne lévő klorofill a sejtek oxigénellátását biztosítja és a kóros sejtburjánzást is megakadályozza, mindezek mellett a szervezetben felelhető gyulladásokat is hatékonyan képes csökkenteni.

A búzafű lúgosító hatással rendelkezik, vagyis képes szervezetünk sav-lúg egyensúlyát a megfelelő arányba hozni. Erősíti az immunrendszert, visszaállítja az egészséges bélflórát, csökkenti az emésztési problémákat. Javítja a vérkeringést, de az izmok, csontok és mirigyek működését is pozitívan befolyásolja. A búzafűlé használható még légúti megbetegedésekre, bőr- és idegrendszeri problémákra, pajzsmirigybetegségekre, méregtelenítő hatása révén pedig erősíti a májat. Hatékony lehet fáradtság ellen, hólyag- és veseproblémák esetén. Stressznél álmatlanságnál és nyugtalanságnál is segíthet a búzafűlé rendszeres fogyasztása. Növeli a szervezet terhelhetőségét és ellenálló képességét, támogatja a fogyókúrát, illetve a későbbiekben segít az optimális testsúly fenntartásában is. Gyógyító hatása égés, kiütés vagy rovarcsípés esetén is megmutatkozik. A szépségápolásban is hasznát vehetjük. Hajmosás előtt nedvesítse be a haját egy kevés búzafűlével. A száraz, roncsolódott, töredezett hajjal csodákat képes tenni, de a hajhullást is megállítja. Gargalizálva pedig friss leheletről gondoskodik. A búzafűlé egy energiabomba a szervezet számára, rendszeres fogyasztásával ugyanis az idős emberek is sokkal aktívabbá válnak mind testileg, mind szellemileg.

A búzafű levét préseléssel lehet kinyerni. Nagyon gyorsan kell a préselés során dolgozni, mivel az értékes összetevők hamar károsodnak. Éppen ezért a levet nem szabad hűtőben sem tárolni, mert az alkotórészei könnyen elbomlanak. Éhgyomorra kell belőle fogyasztani, fél óra múlva lehet csak inni, kicsit később pedig reggelizni. Fogyasztása során kezdetben tapasztalhat émelygést és némi rosszullétet, de ez csak azt jelzi, hogy szerveztében beindultak a méregtelenítési folyamatok. Egészségkárosító hatással nem rendelkezik, éppen ezért szünetet sem kell tartani a fogyasztása során, étkezés előtt mindennap lehet belőle inni egy pohárnyit.

  1. dr.Strommer

    Házilag készíteni egyszerű,vess el három marék búzát egy virágos ládikába,öntözd és két hét múlva szedheted a fűvet,akkor a legjobb,amikor 10-15 cm magas,ez legalább vegyszer mentes.Sok sikert!

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük