fbpx

Tavaszi kankalin idegi eredetű nyugtalanságra és szívpanaszokra

Kankalinból készült gyógytea fehér csészében, mellette mézkanál és mézes csupor.

A tavaszi kankalin gyönyörű dísze lehet kiskertünknek, de gyógyító hatását is megtapasztalhatjuk. A gyógynövény ugyanis nyugtató hatásokkal rendelkezik, és azoknak a személyeknek is ki kell próbálniuk, akik álmatlanságban szenvednek. Ebben az esetben célszerű ebből a növényből teát készíteni. Tegyen egy csészébe egy teáskanálnyi kankalint, majd öntse le két deciliternyi forró vízzel. Hagyja állni 10 percig, majd szűrje le és lefekvés előtt fogyassza el. A kankalinból készült tea jó hatással van az idegekre, erősíti a szívet, enyhíti az idegi eredetű fejfájást és még a migrénes panaszokat is.

Amennyiben valaki nemcsak álmatlanságban szenved, hanem idegi eredetű problémákkal is küzd, akkor a következő gyógyteakeverék segíthet. Egy befőttesüvegben keverjen el 25 gramm kankalint, 8 gramm komlót, 12 gramm levendulavirágot, 5 gramm orbáncfüvet és 3 gramm macskagyökeret. A szokásos módon készítsen az összekevert gyógynövénykeverékből főzetet, természetesen két deciliter vízbe elegendő mindig csak egy teáskanálnyit használni belőle. Ízesítheti mézzel, és lefekvés előtt aprókat kortyolgatva iszogassa meg ezt a finom altató és idegcsillapító gyógyteát.

Tavasszal érdemes egy méregtelenítő kúrát tartani. Élnek a természetben olyan növények, amelyek kitűnő vértisztító hatással rendelkeznek, ilyen növény a tavaszi kankalin is. Egy befőttesüvegben keverjen össze 100-100 gramm bodzahajtást és tavaszi kankalint, illetve 30-30 gramm pitypanggyökeret és csalánlevelet. Készítsen a gyógynövénykeverékből – egyszerre csak egy-egy teáskanálnyi keveréket és két deciliternyi vizet használjon – főzetet, majd apránként kortyolgassa el. A gyógynövényes főzetet ízesítheti mézzel és citromlével is.

Ideges eredetű szívpanaszok esetén a tavaszi kankalinból készült bor nyújthat hathatós segítséget. Egy befőttesüvegbe tegyen egy adag frissen szedett és alaposan megmosott kankalinvirágot, majd öntsön rá annyi fehérbort, hogy ellepje. Tegye rá az üvegre a tetejét, majd állítsa azt napos helyre legalább két hétig. Két hét múlva szűrje le. Panaszok esetén mindig csak egy-egy gyűszűnyit fogyasszon belőle.

Azonban ha nem tudja, hogy mi áll a szívpanaszok hátterében, először mindenképpen vizsgáltassa ki magát. A gyógynövények a legjobb barátainkká válhatnak, de árthatunk is magunknak, ha saját magunkat diagnosztizálva mindenféle gyógynövényt fogyasztunk. Ha már tudjuk, hogy nincs semmilyen komoly bajunk, akkor viszont bátran és bizalommal lehet a természet kincseihez fordulni.

1 hozzászólás

  1. Kiss Katalin

    Az üzletekben kapható élő kankalin tápos, vegyszeres csak ellenőrzött teákat használjanak 😀

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük