Egy tanulmányban arról számoltak be, hogy a szubklinikus hipotireózis összefüggésben áll a szívbetegség előfordulásának nagyarányú növekedésével. Tény, hogy az elmúlt évek során sok vizsgálat kapcsolódott a pajzsmirigy-rendellenességek és a szív- és érrendszeri megbetegedések miatt bekövetkező korai halálozás kockázatához.
Az emelkedett TSH-szint növeli a zsírlerakódások kockázatát az artériákban. A hagyományos orvostudomány sok éve már felismerte, hogy a TSH-receptorok a koszorúér artériákban vannak, és hogy a hipotireózisban szenvedő embereknél előforduló TSH-szint emelkedést okozhat a koszorúérben. Az alacsony pajzsmirigyfunkció azonban nem jelent problémát.
Amikor a pajzsmirigy túl kevés hormont termel, ez alulműködő pajzsmirigyet eredményez. Ez okozhat lassú szívfrekvenciát, magas koleszterinszintet, illetve szívelégtelenséget.
A hipotireózis előfutára a szubklinikus hipotireózisnak, amely okozhat bizonyos változásokat a vérzsírokban és az érrendszeri funkciókban, ami az artériák szűkületének fokozott kockázatához vezethet.
Ha a pajzsmirigy túl sok hormont termel, akkor túlműködő pajzsmirigyről, azaz hipertireózisról beszélünk. Ez azt jelenti, hogy ez hevesebb szívdobogáshoz vagy pitvari fibrillációnak nevezett szabálytalan szívveréshez (afib) vezethet. Az afib a leggyakoribb és legveszélyesebb probléma a pajzsmirigy betegségeivel kapcsolatban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre még ma!
Töltse ki a feliratkozó formot, hogy naprakész információkkal láthassuk el Önt.
Az afib véralvadást okozhat a lassan mozgó vérben. Ha a kialakult vérrög az agyba kerül, az agyvérzést, a gyors szívverés pedig szívelégtelenséget okozhat.
A legtöbb holisztikusan képzett orvos pontosan tudja, hogy milyen veszélyei lehetnek a koleszterinszint-csökkentő gyógyszereknek, amelyeket gyakran írnak fel pajzsmirigybetegségben szenvedőknek. Ezek a gyógyszerek ténylegesen növelhetik az inzulin szintjét a szervezetben. Ez viszont veszélyes is lehet, hiszen az emelkedett inzulinszint nem kívánt súlygyarapodást, cukorbetegséget, magas vérnyomást és gyulladást generál a szervezetben, ami sok krónikus betegséget, például szívbetegséget vagy daganatot idéz elő.
A tudományos bizonyítékok egyértelműen azt mutatják, hogy a sztatinok szürkehályogot, akut veseelégtelenséget, májműködési zavarokat, cukorbetegséget, izomdegenerációt, aortameszesedést vagy rákos megbetegedést okozhatnak.
Jó hír azonban, hogy azok a gyógyszereket, amelyeket pajzsmirigy hormonok pótlására írnak fel, segíthetnek, és nemcsak a szívbetegségek megelőzésében, hanem azok visszafordításában is szerepet játszhatnak.