fbpx

Méregtelenít és tágítja a hajszálereket – cickafark

Egy asztalon egy üveg csészében cickafarktea, mellette cickafarkvirágok és üvegben szárított cickafark.

A cickafark hazánkban is megtalálható gyógynövény. Nagyon sokan kedvelik is, hiszen számtalan egészségügyi problémára hatásos. Már egy görög mitológia is említést tesz ezzel a gyógynövénnyel kapcsolatban. Amikor Achilles megsérült egy csatában, akkor cickafarkkal kezelte magát, majd a belőle készült tinktúrával kenegette be a testét, hogy a nyilak ne ártsanak neki. A gyógynövény egyik kiemelkedő tulajdonsága ugyanis az, hogy segít a vérzés gyors elállításában.

A gyógynövény gyógyászati előnyei régóta ismertek. Már az egyes indián törzsek is alkalmazták az emésztés javítására, illetve rándulások és zúzódások kezelésére. A cickafark gyógyászati felhasználása nagyon szerteágazó, mutatjuk is, melyek ezek.

Többek között segíthet a baktériumok és a vírusok elleni küzdelemben. Készíthetünk egy gyógyteakeveréket is cickafarkból, bodzavirágból, hársból, borsmentából és gyömbérből. Ez a kombináció elősegíti a gyorsabb izzadást és segítséget nyújt abban, hogy az influenzát okozó vírusok kiürüljenek a szervezetből.

A gyógynövény az emésztést és a méregtelenítést is támogatja, ugyanis keserű összetevőket és zsírsavakat tartalmaz, amelyek javíthatják az emésztést és csökkentik az epekő kialakulásának kockázatát.

Sokan úgy ismerik, mint a menstruációs görcsök és fájdalmak megszüntetőjét, azonban a cickafark a menstruációs ciklus szabályozásában is aktívan részt vesz. Ezentúl egyes bőrbetegségek, mint például ekcéma esetén is nagyon hatásos lehet, de használhatjuk sebvérzés elállítására és fekélyek kezelésére is.

Reuma és ízületi gyulladás esetén is nagyon hasznos, hiszen enyhíti a fájdalmat, de a gyulladáscsökkentő hatása miatt is sokat segíthet, ha valaki ebben a két betegségben szenved. A cickafark tágítja a hajszálereket és vérnyomás szabályozó hatása is kiemelkedő, illetve az aranyér tüneteit is enyhíti. Készíthetünk a cickafarkból teát, de a tinktúrával történő borogatás is nagyon hatásos lehet az aranyér kezelésében.

Mi magunk is készíthetünk cickafarktinktúrát, mutatjuk is a receptjét.

Cickafarktinktúra egyszerűen

Hozzávalók:

  • egy nagy csokor cickafark
  • alkohol
  • befőttesüveg

Elkészítése:

Miután hazavittük a begyűjtött gyógynövényt, mossuk le hideg vízzel, majd hagyjuk egy tiszta konyharuhán megszáradni. Használhatjuk a gyógynövény virágát, szárát és levelét is. Aprítsuk fel kisebb darabokra a növényi részeket és töltsünk meg vele egy befőttesüveget, öntsük fel annyi alkohollal, amennyi ellepi. Hagyjuk 4-6 hétig hűvös helyen érlelődni, majd szűrjük le és már használhatjuk is.

      1. Szilágyi Vilma

        Kedves ADMIN!
        Szeretnék feliratkozni:
        HÍRLEVELÜK esélyére!
        Súlyos, mozgássérült,
        -kerekesszékes SM beteg vagyok:
        hosszú évek óta…
        Erős hittel keresem:
        gyógyulásom építő lehetőségeit!
        Jó egészséget kívánok,
        Tisztelettel:
        Egy Gyógyíthatatlannak minősített,
        de minden követ megmozgató
        Beteg

  1. Érdekes, hogy az én feliratkozásomat nem fogadja el.
    Sebaj, majd én benézek az oldalunkra, mert nagyon szeretem a tájékoztató olvasmányukat böngészni, amikor időm engedi.
    Jó Egészséget Mindőnknek!

    1. Kedves Szilvia, kérem próbálja újra és ellenőrizze, hogy milyen e-mail címet írt be. Olyan nincs, hogy nem fogadunk el feliratkozást. 🙂

    2. Köszönöm válaszukat. Igazán kedves.
      Én úgy értettem, hogy a rendszer nem fogadja el a feliratkozásomat. A zöld sávban a “Feliratozás” – ra kattintva, nem történik semmi.
      Még meg fogom próbálni. Ez nem gond.
      Köszönet a munkájukért, hogy ennyi hasznos információt összegyűjtenek!

      1. Írja be a bal oldali mezőbe az e-mail címét, majd pipálja ki alatta a kis négyzetet, és csak ezután nyomjon a feliratkozásra.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük