fbpx

Hosszú élet, optimális egészség aranygyökérrel

Zöld textilszalvétán egy csokor aranyvessző spárgával átkötve, mellette kés és spárga.

Az aranygyökér (Rhodiola rosea) hosszú élettartamot képes biztosítani azáltal, hogy megerősíti az immunrendszerünket. Ez a gyógynövény egy adaptogén gyógynövény, amelynek számtalan gyógyító tulajdonsága létezik. Ez a gyógynövény segítséget nyújt például, hogy az emberi szervezet hatékonyan reagáljon a stresszre.

Mi, emberek szeretnénk késleltetni az öregedési folyamatokat. Az aranygyökér ebben a segítségünkre lehet, hiszen az emberi sejteket védelmezi az oxidációtól és az idő előtti öregedéstől. A gyógynövényben lévő salidroside nevű vegyületek felelősek ezekért az öregedésgátló mechanizmusokért. Erről a vegyületről az is bebizonyosodott, hogy egészségessé teszi a bőrsejteket, így szépítve meg a bőrünket.

Ahogy öregszünk, úgy az immunrendszerünk is hanyatlani kezd. Ezt nevezik az immunrendszer elöregedésének. Ez azonban megnehezíti, hogy testünk védelmi vonala megvédjen bennünket a különféle kórokozóktól. Az aranygyökér azonban képes az immunrendszerünket megerősíteni, így az hatékonyan képes megküzdeni a fertőzésekkel és a betegségekkel szemben.

Az aranygyökér az idegrendszert is megnyugtatja, merthogy a stresszhormon, azaz a kortizol szintjét is csökkenteni tudja. A gyógynövény az endokrinrendszert is megtámogatja, amely közvetlenül kapcsolódik az immunrendszerünkhöz.

Az adaptogén gyógynövények segítenek a szervezetnek a fáradtságot is leküzdeni. Az aranygyökér segít a feszültség oldásában és megnöveli az állóképességet. Különösen azoknak ajánlott ez a gyógynövény, akik fizikailag aktív életet élnek.

Az aranygyökér tehát segítséget nyújt a mentális és a fizikai stressz leküzdésében. Tanulmányok igazolják, hogy a gyógynövény sikeresen csökkenti a szorongást és depressziót, mégpedig a hangulatot szabályozó neurotranszmitterek segítségével.

Az aranygyökér a szív- és érrendszer egészségének megőrzésében és normális működésében is szerepet játszik, illetve szerepe van a sejtek oxigénnel és tápanyaggal való ellátottságában is. Emellett védelmet élvezhetünk általa a stresszel szemben, és segít egyensúlyban tartani a testet.

Az aranygyökér – amelyet rózsagyökérnek is neveznek – antioxidáns hatásokkal rendelkezik, vagyis eredményesen gátolja a szervezetben az oxidatív folyamatokat, védelmezi a sejteket és elősegíti azok optimális működését.

A gyógynövény a szexuális funkciók harmonizálásában is részt vesz, illetve szerepe van a vércukor szabályozásában, továbbá májvédő hatása is elismert. Ez a gyógynövény alkalmas az időskorral járó rendellenességek és betegségek megelőzésében.

    1. Egyéb elnevezései: illatos rózsásvarjúháj, illatos varjúháj, rózsás varjúháj vagy aranygyökér. Bármelyik nevén illetjük, ugyanarról a növényről van szó. 😉

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük