fbpx

Krónikusfáradtság-szindróma kezelése természetesen: magnézium, cink, C-vitamin

Egy fiatal nő az irodában fáradtan, kimerülten előre dől a szekrényre és alszik.

Napjainkban sokan küzdenek az úgynevezett krónikusfáradtság-szindrómában. Ez egy nagyon komoly betegség, hiszen negatív hatással van a mindennapokra, a munkateljesítményre és még a magánéletre is. Mindenképpen orvosi kivizsgálás és terápia szükséges, hiszen ha hosszabb ideig tart ez az állapot, nagyon zavaró lehet és negatívan hat az egyén életére.

Mikor beszélünk krónikusfáradtság-szindrómáról? Abban az esetben, ha az extrém fáradtság legalább hat hónapig egyhuzamban tart és semmi különösebb oka nincs a kialakulásának. Ez az állapot akár évekig is eltarthat kezelés nélkül, ami tönkre is teheti az egyén életét, hiszen az állandó fáradtság miatt szinte semmire sem tud rendesen koncentrálni.

A krónikus fáradtság hátterében több ok is meghúzódhat. Kialakulásában szerepet játszhat valamilyen vírusfertőzés. Elképzelhető, hogy az illető nem is tudja, hogy valamilyen vírus megtámadta a szervezetét, ilyen lehet akár a Lyme-kór.

Krónikus fáradtságot okozhat a toxicitás is, például a nehézfémek vagy a penészgombák, de immunitással kapcsolatos problémák is okai lehetnek a betegség kialakulásának, sőt hormonális egyensúlyhiány is közre játszhat.

A krónikusfáradtság-szindrómában szenvedő embereknél gyakran kóros mértékben termel hormont a hipotalamusz, az agyalapi mirigy és a mellékvesék. De előfordulhat az is, hogy a sejtek nem termelnek elegendő energiát és ilyenkor szintén kialakulhat ez a kellemetlen állapot.

Milyen tünetei vannak a betegségnek? Előfordulhat ízületi és izomfájdalom, gyenge koncentráció, de akár memóriavesztés és a megnagyobbodott nyirokcsomók is jelentkezhetnek. A tünetek közé tartozik még a fejfájás, a hidegrázás, az éjszakai izzadás, az emésztési zavarok, mint az irritábilisbél-szindróma, az ingerlékenység, a hangulati ingadozások, illetve a szorongás és a depresszió.

A krónikusfáradtság-szindrómában a természetes módszerek alkalmazása is sokat segíthet. Például a teljes értékű ételek fogyasztása, de is hasznos lehet, ha mellőzzük a glutén-tartalmú ételeket, a tejterméket, a cukrot, nagyon fontos, hogy kerüljük a stimulánsokat, hogy ezzel is növeljük a szervezetünk energiaszintjét.

A különböző kiegészítők fogyasztása is hasznunkra lehet, akár a magnézium, amely szükséges az energiatermeléshez. A B-vitaminok a mellékvesét támogatják, míg a C-vitamin és a cink segít az energiatermelésben, de a mellékvesét is támogatják, illetve az immunitást is fokozzák.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük