fbpx

Gyógynövénykúrák visszérbetegség tüneteinek enyhítésére

Visszeres lábú hölgy nordic walkingozik egy köves terepen a tenger partjánál.

Hazánkban sokan küszködnek visszértágulattal, amely nem csupán heves fájdalmak okozója lehet, hanem esztétikailag sem nyújt valami felemelő látványt. A visszér olyan véna, amely vért szállít a szövetekből a szív felé. Amikor lépünk, akkor ez összehúzódásra készteti az izmokat és a vér előrehalad a visszérben. Az egészséges visszér falában úgynevezett simaizomsejtek vannak, amelyek az érfalnak tartás biztosítanak. Amennyiben a visszér fala tág, akkor a sejtek helyét a kötőszövet veszi át, és ebből már soha nem lesz egészséges véna. A visszérbetegség örökölhető, és többek között olyan tüneteket okoz mint lábdagadás, lábfájdalom, duzzadt boka vagy lábszár, viszketés, izomfáradtság, bőrelváltozások, seb, fekély, nehézláb-érzés vagy főként az éjszaka jelentkező lábikragörcs. Először csak pókhálószerű erek jelennek meg a lábakon, majd a seprűvénák bukkannak fel, végül pedig a visszér is megjelenik. Persze nemcsak a genetika tehető felelőssé a kialakulásáért, hanem az ülő vagy álló munka, de a túlsúly is vezethet visszeres állapothoz. A nőknél a női nemi hormonok miatt gyakrabban szokott visszér kialakulni, mint a férfiaknál. Az életkor előrehaladtával is jelentősen megnő a visszér kialakulásának kockázata.

Elsősorban orvosra kell bízni a diagnózis felállítását és a megfelelő terápiát is ő határozhatja meg. Ugyanis a visszérbetegségnek nagyon súlyos szövődményei alakulhatnak ki. Például lábelhalás, mélyvénás trombózis, lábszárfekély, visszérgyulladás vagy tüdőembólia. Éppen ezért elsősorban a megelőzésre kell törekedni. Ennek érdekében fogyasszon minél több K-vitaminban gazdag ételt, mint például banán, avokádó, paradicsom, borsó, sárgarépa, narancs. Fogyasszon sok folyadékot és mozogjon rendszeresen, sőt lefekvés előtt végezzen nyújtógyakorlatokat.

Amikor a visszér falában már kötőszövet található, azt már nem lehetséges semmilyen csodakenőccsel eltüntetni, ezekkel csak a visszeres betegség tüneteit lehetséges csökkenteni és a fájdalmat enyhíteni. Az egyik ilyen kincs, amely a természetben is fellelhető a vadgesztenye, amely olyan értékes hatóanyagokat tartalmaz, mint szaponin, kumarin, flavonoid. A vadgesztenye valamennyire csökkenteni tudja a gyulladást, a nehézláb-érzést, a szűnni nem akaró viszketést és a fájdalmat. Hatására javul a keringés és csökken az ödéma.

A másik természetes orvosság a vörös szőlő lehet, amelyben rengeteg vitamin, ásványi anyag és flavonoid található. A vörös szőlő fokozza a vérkeringést, és szintén enyhíteni képes a visszérbetegség kellemetlen tüneteit, mint lábdagadás, nehézláb-érzés. Emellett antioxidáns hatása révén hatékonyan képes csökkenteni a gyulladást is.

Naponta egy csészényi erdei málnalevél tea is hathatósan enyhíti a visszeresség kellemetlen tüneteit. A málnalevél C-vitamint, cseranyagot, szerves savakat és aromás anyagokat tartalmaz. Antibakteriális, illetve érösszehúzó hatásokkal rendelkezik. Ezt a teát korlátlan ideig lehet fogyasztani. Egy teáskanálnyi teafüvet forrázzon le 2,5 dl vízzel, hagyja állni 10 percig, majd szűrje le. Mézzel lehet ízesíteni. Naponta 1-2 csészényit lehet belőle fogyasztani.

A visszérbetegség egy komoly egészségügyi probléma. Soha nem szabad figyelmen kívül hagyni az orvos tanácsait és utasításait, illetve a rendszeres ellenőrzés elengedhetetlen.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük