fbpx

Gyomorégés csillapítása természetes módszerekkel

Egy gyomorégéstől szenvedő férfi a hasát fogja, amelyből villámok cikáznak ki.

A gyomorégés sokakat megrémiszt, hiszen egyes esetekben olyan tünetekkel jár együtt, mint amilyet a szívroham produkál. Akkor alakul ki, amikor a gyomorsav visszaszivárog a nyelőcsőbe, és ilyenkor fájdalmas, kellemetlen és égő érzést okoz a torokban. Gyomorégést sok minden okozhat. Kiváltó oka a lehet a dohányzás, de a túlsúlyos személyek is gyakran panaszkodnak a háziorvosuknál emiatt.

Egyes gyógyszerek – például aszpirin, antibiotikumok, antidepresszánsok – fokozhatják a tüneteket. Mit tehetünk, ha gyomorégésünk van? Hozzáértő szakemberek egyöntetű véleménye az, hogy amikor már kicsit is érezzük, hogy „ég a gyomrunk” és megiszunk egy pohár vizet, a tünetek nem fognak súlyosbodni.

A szódabikarbónát is sokan javasolják, mivel semlegesíti a gyomorsavat. Keverjünk el 2 dl vízben pár csepp citromlevet és egy kiskanál szódabikarbónát és igyuk meg, hamarosan meg is szabadulhatunk a kellemetlen tünetektől.

Egyes zöldségek is lúgosító hatással rendelkeznek. Préseljük le ezeknek a zöldségeknek a levét és igyuk meg. Milyen zöldségek alkalmasak a gyomorégés csillapítására? Például a zeller, a sárgarépa, a cékla, az uborka, illetve a retek.

A gyomorégést émelygés és hányinger is követheti. Ezeknek a tüneteknek a csillapításában a gyömbértea sokat segíthet. Ehhez reszeljen le egy nagyobb ujjnyi gyömbérgyökeret, öntse le 2 dl forró vízzel, majd néhány perc után szűrje le és fogyassza el. De nem fontos feltétlenül leszűrni, hiszen a gyömbér íze nagyon kellemes.

A gyomorégés ellen más gyógynövényeket is bevethetünk. Ilyen lehet többek között az ánizs, a kömény, illetve az édeskömény, amelyekből készült tea hatékony a gyomorégés okozta tünetek csillapításában és megszüntetésében.

Az ájurvédikus orvoslásnak nemcsak a múltja, hanem a jelene is kiemelkedő Indiában, ahol gyomorégésre gyakran ajánlanak az embereknek fahéjból és kardamomból készült gyógyteát, amelyet lassan elkortyolgatva érdemes fogyasztani.

Az orvosi ziliz is nagyon népszerű a gyomorégés csillapítására. A gyógynövény hatóanyagai a nyelőcső nyálkahártyáját vonják be és így a gyomorégés nem okoz kellemetlen tüneteket. De az édesgyökér is segítségünkre lehet, ha rendszeresen gyomorégéssel küszködünk.

  1. Én egy nyers burgonyát eszek, ha érzem a gyomorégést, ez mindig hatásos és kéznél van.

  2. Csornai- Kovacs Beatrix

    Nekem a Salvus nem jött be, a szódabikarbónára meg allergiás vagyok.Kiprobalom a gyömbért és a fahéjat.Azokat ráadásul.szeretem is.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük