fbpx

A nyak- és hátfájdalom megszüntetése természetes módszerekkel – torna, helyes ülőpozíció, masszázs, hidroterápia

Idősebb férfi az asztalnál ülve egyik vállát fogja, előtte számítógép.

A hosszú órákon át folyamatosan a számítógép előtt végzett munka nagy terhet ró a hátunkra és a nyakunkra egyaránt. Ennek eredményeként pedig nagyon korán alakulhat ki mind a nyakfájás, mind pedig a hátfájás.

A hosszan tartó ülés számtalan egészségi problémát és betegséget okozhat. Ilyen például a hátfájás és a merevség, ami különösen akkor gyakori, ha nem megfelelő pózban ülünk egész nap.

Ha a monitort egész nap előrehúzott nyakkal és fejjel nézzük, akkor ez nagyon megterheli az izmokat, a szalagokat és inakat a nyak területén, ami merevséget és fájdalmat okozhat.

A helytelen testtartás megnöveli a nyaki gerinc terhelését. Idővel ez károsítja a gerinc természetes szerkezetét, és még gyulladás is kialakulhat.

A túl sok ülés nagy nyomást gyakorol a hátgerinclemezekre, a csigolyákra és az izmokra. Ez túlfeszíti a gerincizmokat, ezzel pedig megnő a sérülések kialakulásának esélye.

A hosszan tartó ülés fokozza a túlsúly kockázatát is, ami pedig tovább növeli a krónikus betegségek, például a szívbetegségek, a cukorbetegség és a magas vérnyomás kockázatait.

A sok ülés lelassítja a vérkeringést is, ami ödémát, duzzanatot okozhat, illetve megemeli a vérrögképződés és a mélyvénás trombózis kialakulásának esélyét.

Ha ülő munkát végzünk, akkor elengedhetetlen, hogy néhány változtatást végrehajtsunk. Először is kulcsfontosságú, hogy kényelmes asztalt és széket válasszunk a munkánkhoz. Fontos az is, hogy ne görnyedjünk, tartsuk egyenesen a fejünket, és kerüljük az előrehajlást.

Ne tegyük keresztbe a lábunkat munka közben. A keresztbe tett lábakkal történő ülés túlfeszíti a medence körüli izmokat, ezzel megszakad a normális véráramlás, ami fokozza a visszérbetegség kialakulásának a kockázatát.

Félóránként-óránként mindenképpen álljunk fel az asztal mellől és nyújtóztassuk meg a végtagjainkat, és ha csak tehetjük, tornázzunk. Ez enyhíti az izmokra nehezedő nyomást, és javítja az izmok rugalmasságát, ezen kívül segít csökkenteni a gerincre nehezedő nyomást, és fokozza a vérkeringést is.

Mit tehetünk még? A hideg és meleg borogatás is jó megoldás lehet. Míg a hideg borogatás a gyulladást csökkenti, addig a meleg borogatás fokozza a vérkeringést. Először a hideg, majd a meleg borogatást alkalmazzuk.

A hidroterápia is nagyon hasznos lehet. Engedjünk forró vizet 5-6 percig a nyakunkra. Mindig olyan meleg vizet használjunk, amit a bőrünk elbír, vigyázzunk a sérülésveszélyre. A meleg víz után egy percig jöhet a hideg víz. Ezt pedig ismételjük meg néhány alkalommal.

Fájdalom ellen eredményes a levendulaolajos masszázs, míg az almaecetes borogatás vagy masszázs a gyulladást csökkenti nagyon hatékonyan.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük