fbpx

Természetes megoldások IBS esetén

I, B és S betűk dobókockából egymás mellé kirakva.

Ha szokott fájni a hasa, bizonyára tudja, hogy ez milyen kellemetlen lehet, hiszen ilyenkor szinte semmihez sincs az embernek kedve. Ha csak néha szokott a hasa fájni, akkor a házi gyógymódok is elegendők lehetnek. Ha azonban gyakran érez a hasában fájdalmat és mellé még indokolatlan fogyás is párosul, akkor mindenképpen keresse fel a háziorvosát, hogy minél hamarabb kiderüljön, mi áll a háttérben.

Alább olyan házi praktikákról olvashat, amelyek sokat segíthetnek enyhe és közepes hasfájás esetén.

Az alsó hastájéki fájdalomnak oka lehet az irritábilisbél-szindróma, ami egy pszichés alapon létrejött betegség. Szervi eltérések igazából nincsenek, mégis olyan kellemetlen tünetekkel kell számolni, ami megkeseríti a betegségben szenvedők mindennapjait. Ez a betegség voltaképpen a szorongás és a stressz hatására jön létre, de egyes személyeknél glutén- vagy laktózérzékenység is kiválthatja.

Saját tapasztalat alapján állíthatom, hogy a következő természetes gyógymódok nagyon hatásosak a tünetek kezelésére: őrlemények mézzel elkeverve, sok folyadék – elsősorban víz és különféle gyógyteák –, feszültséget csökkentő gyógytea, mint például a citromfűtea, illetve a hasi diszkomfortérzet megszüntetésére szolgáló borsmentatea. Ez utóbbit felváltva használom a borsmentakapszulával.

Nagyon hatásos még a feketeköménymag-olaj. Az idegi feszültség csillapítására az aranygyökér-kapszula vált be leginkább, de ezt a célt szolgálja a citromfű is. Minden évszakban legalább egy hónapot probiotikumkúrát kell tartani, hogy újra és újra helyreállítsuk a bélflórát. A stresszt kerülni kell, amennyire csak lehet, mert ha nem tesszük, akkor a tünetek felerősödnek.

Amikor nálam diagnosztizálták ezt a betegséget, engem meglehetősen félvállról vettek. Majdhogynem én éreztem magam kellemetlenül, hogy orvoshoz merek menni ezzel a problémával. Persze kaptam egy maréknyi gyógyszert, de ezek közül csak a probiotikumot fogyasztom, mert a gyógyszereknek rengeteg mellékhatása van, így lehet, hogy sokkal rosszabbat tennék magammal, ha még azokat is beszedném.

Ami nagyon fontos, az étkezés. Naponta 5-6 alkalommal szükséges kisebb adagokat enni. A nagyobb adagok nagyon megterhelik a szervezetet. Aki ezzel a betegséggel küzd, jobb, ha maga készíti el az ételeit, mert így legalább tudja, hogy milyen alapanyagokat használ, és mit szükséges az ételből kihagyni, amit nem bír kellőképpen megemészteni.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük