fbpx

Fehér akác, a gyomorsavtúltengés egyik legjobb gyógyszere

Fehér akác virága.

A fehér akác akár a 25 méteres magasságot is elérheti. Virágai fehér színűek, májusban fürtökben nyílnak. Ha valaki gyógyászati célokra szeretné gyűjteni, akkor a legjobb ilyenkor elkezdeni a gyűjtögetést, majd az összegyűjtött virágokat alaposan ki kell szárítani. A megbarnult vagy a fáról lehullott virágokat már nem érdemes összeszedni, mert csak nagyon kevés hatóanyagot tartalmaznak. Az akácvirág számos gyógyhatással rendelkezik a benne lévő hatóanyagoknak köszönhetően. Ilyenek például az illóolaj vagy a flavonoid. Csak a virág ehető, a fa kérge mérgező. Népies elnevezései: ragacsfa, csipkefa, koronafa vagy pampuska.

A virágból készült tea csillapítja a köhögést, főleg ha mézet is keverünk a teába. Az akácméz szintén nagyon hatásos megfázásos megbetegedéseknél. A virágból készült forrázat hurutoldó, görcsoldó, nyugtató, tonizáló és nyálkaoldó hatásokkal rendelkezik. A fehér akác teája hashajtó és vízhajtó tulajdonságokkal is bír. Belsőleg székrekedés, illetve gyomor- és nyombélfekély esetén is használhatjuk. Ilyenkor érdemes orbáncfűteát is iszogatni, vagyis a kétféle teát felváltva alkalmazni. Gyomorsav-túltermelés esetén naponta egy csészényi tea javasolt este, étkezés után elfogyasztva. Székrekedés esetén szintén este lefekvés előtt szükséges a teát inni, míg vízhajtás esetén reggel kell elkortyolgatni belőle egy csészével. Ha a problémák hosszabb ideje fennállnak, akkor évente több alkalommal tartson egy-egy kúrát, de néha a szünet ideje alatt is megihat egy-egy csésze akácvirágteát.

Hogyan készül ez a különleges tea? Forrázzon le 2 deciliternyi vízzel két teáskanál akácvirágot, majd 10 perc múlva szűrje le és már ihatja is. Bármilyen probléma miatt is fogyasztja, csak kúraszerűen alkalmazza, tehát igya négy héten keresztül, majd tartson ugyanennyi szünetet. Az akácvirágtea hatékonyan képes enyhíteni a szorongás és a depresszió tüneteit is, sőt még stressz és álmatlanság esetén is bevethető. Az akácvirágból ülőfürdőt is készíthet, amely hatásos lehet felfázás vagy hüvelygomba esetén. Külsőleg enyhíti az égési sérülések okozta kellemetlen tüneteket.

Az akácvirágot a benne lévő hatóanyagok miatt a kozmetikai ipar is előszeretettel használja. Lehet fogyasztani nyersen, de bort és szörpöt is készíthetünk belőle. Bele lehet keverni palacsintatésztába, de kandírozva akár édes süteményeket is ízesíthetünk, illetve egyéb desszerteket is dekorálhatunk vele.

  1. Krizsán Mária

    Az akácfavirágot lehet e szárított formában alkalmazni, vagy csak friss virágot lehet elkészíteni?

  2. Kovácsné Annamária

    Nagyon híve vagyok a gyógynövényeknek, ellensége a kemikáliáknak, 1 dolgot hiányolok a gyógyteáknál, hogy ellenjavallatot nem tesznek közzé!

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük