fbpx

3 gyakorlat, amelyek mentális erőt ajándékoznak bárkinek

Felhők közül néz ki egy emberi szem.

Bizonyára Ön is érzi néha, hogy a mentális egészsége nem valami jó és néha szüksége lenne némi edzésre, némi erősítő gyakorlatra. Nos, a következőkben három olyan gyakorlatról olvashat, amelyek remekül edzik a lelket. A mentális erő építése hasonló a fizikai erő építéséhez. Ahhoz, hogy a felsőteste izmos legyen, gyakran kell súlyzós gyakorlatokat végezni. A mentális izmok építéséhez is rendszeres gyakorlatokra van szüksége. Ez megtanítja az agyat másként, azaz pozitívan gondolkodni, megtanulja kezelni az érzelmeit és produktívabban fog viselkedni.

Sok gyakorlat létezik, amelyek a mentális erő fejlesztésében segítenek, ezeket a gyakorlatokat öt-tíz perc alatt el tudja végezni. Az első gyakorlatnál gondoljon azokra a dologokra, amelyek miatt hálás. Az áldások figyelembevétele nagyon pozitívan hat a lelki egészségre. A hála növeli a boldogságot és csökkenti a depresszió kialakulásának esélyét. Mindennap írja le egy füzetbe, hogy éppen aznap miért hálás, mi az, ami boldoggá tette. Ezt a rituálét este, lefekvés előtt is megteheti. Egy idő után azt veszi majd észre, hogy egyre jobban tud aludni és egyre jobb lesz az immunitása is.

Az éberségnek számos fizikai és pszichikai előnye van. Nemcsak a stressz-szintet csökkenti, de sokkal több, értékes, belső beszélgetést tud önmagával is folytatni. Mindennap szánjon egy percet arra, hogy csak arra fókuszál, hogy mi folyik Ön körül. Füleljen a hangokra, nézzen körül a helyiségben, ahol tartózkodik és nézze meg, mit észlel. Gyorsan vizsgálja meg a testét és próbálja meg kideríteni, hogy ebben az egy percben, hogyan érzi magát. Rendszeresen gyakorolva az éberséget javíthatja a fókuszálási képességeit, ami abban is segít, hogy ebben a rohanó, őrült tempóban zajló életben élvezni tudja az egyes pillanatokat. Ez abban is segít, hogy kicsit háttérbe szorítsa a tegnapi problémákat és a holnapi aggodalmakat, így tehermentesítve a lelkét.

Ha mindig arra várnánk, hogy tökéletesen jól érezzük magunkat, akkor az életben nagyon sok mindenről lemaradnánk. Ezért a harmadik gyakorlatként „cselekedjen úgy, mintha” nevet viseli. Mit is jelent ez? Viselkedjen úgy, érezzen úgy, ahogyan szeretne cselekedni és érezni. Vagyis csináljon úgy, mintha valóban jól érezné magát. Amikor megváltoztatja a viselkedését, akkor az érzelmei és a gondolatai is csatlakozni fognak a megváltozott viselkedéséhez, vagyis egyre jobban fogja magát érezni.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük