Antimikrobiális illóolajok

Faasztalon egy üvegcse illóolaj, mellette egy köteg fahéjrúd, kiskanálban őrölt fahéj.

Az illóolajok nagy hasznunkra lehetnek, hiszen antimikrobiális hatással is rendelkezik egyik-másik. Ez azt jelenti, hogy nagyon hatékonyak lehetnek az olyan kórokozókkal szemben, mint például a vírusok, a gombák és a baktériumok. Ezúttal ezeket az illóolajokat vesszük górcső alá.

A fahéjillóolaj nagyon jól működik a bakteriális fertőzések ellen. A kakukkfű- és a citromfű-illóolaj hatékonynak bizonyult az MRSA-fertőzéssel szemben, valamint mindkét illóolaj gombaellenes hatásokkal is rendelkezik.

Az oregánó-illóolaj antibakteriális aktivitást mutat számos antibiotikum-rezisztens törzzsel szemben, részben azért, mert megzavarja a bakteriális sejtfalakat.

A teafaolaj eukaliptusz-illóolajjal kombinálva rendkívül eredményes volt az E.coli és az MRSA-fertőzésekkel szemben. Mindkét illóolaj felgyorsítja a sebgyógyulást is. A teafa-illóolajjal kapcsolatban az is bebizonyosodott, hogy több baktérium- és gombatörzs esetén nagyon hatékony önmagában is.

A szegfűszeg-illóolaj erős antibiotikus hatással rendelkezik, illetve kiemelkedő a gombaellenes és a parazitaellenes hatása is. A candidagomba ellen is eredményesen vette fel a harcot a vizsgálatok során.

A bazsalikom- és a rozmaringolaj is sikeresen vette az akadályokat az E.coli ellen. A citrom illóolaja is nagyon pozitívan reagált az MRSA-fertőzéssel szemben, illetve eredményes volt még a streptococcusszal és egyes gombatörzsekkel szemben is.

A citromfű illóolaja antibakteriális hatással rendelkezik, éppen ezért a baktériumok okozta fertőzések ellen lehet nagyon hatékony. Emellett immunmoduláló hatással is rendelkezik.

A borsmentaolaj hatékony több baktérium-rezisztens törzzsel szemben, és többféle gombás fertőzés esetén is rendkívül kedvezően reagált. Segíthet megelőzni a gombás körömfertőzéseket és javíthatja a köröm egészségét.

Az illóolajokat csakis külsőleg használjuk. Inhalálhatunk a segítségükkel, illetve a bőrünkön is alkalmazhatjuk, de mindig keverjük össze valamilyen hordozóolajjal, mivel bőrirritációt okozhat. Ha nem vagyunk benne biztosak, hogyan kell az illóolajokat használni, mindenképpen kérdezzünk meg egy hozzáértő személyt, mert ha nem megfelelően és nem körültekintően alkalmazzuk az illóolajokat, még árthatunk is vele. Mindig 100 %-os bioillóolajat használjunk. Kételkedjünk, ha egy-egy helyen nagyon olcsón kínálnak illóolajat.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük