fbpx

Az útifűmaghéj és a borsmentaolaj csökkenti az IBS tüneteit

Fatálban útifűmaghéj fakanállal, rusztikus háttérrel.

Csakis azok tudják, hogy milyen zavaró tünetei vannak az IBS-nek (irritábilisbél-szindróma), akik ebben a betegségben szenvednek. Egy egészséges emésztéssel rendelkező ember el sem tudja képzelni, hogy mennyire kellemetlen, amikor a beteg azt sem tudja sokszor, hogy attól, amit megeszik, nem lesznek-e emésztési gondjai.

Ha pedig olyasmit fogyaszt el, amitől tudja, hogy gondja lesz, nagy szenvedéseket kell átélnie, nem beszélve az örökké korgó-morgó hasról, ami egy csendesebb helyen maga a pokol. A székrekedés és hasmenés váltakozásának bosszúságáról még nem is beszéltünk, illetve az utazás előtti stresszről, ami szintén súlyos hasi panaszokat válthat ki. Azonban van megoldás.

Ha odafigyelünk a rendszeres étkezésre, a kisebb adagok fogyasztására, ha kúraszerűen fogyasztunk probiotikumokat és még relaxálni is tudunk napi rendszerességgel, akkor nagy gondok nem lehetnek és a betegség sem fog fellángolni.

Az útifűmaghéj is sokat segíthet, mert az IBS-ben szenvedő betegeknek oda kell figyelniük a megfelelő rostfogyasztása. Eleinte csak kisebb adagokban szabad a rostot beépíteni az étrendbe, aztán lehet nagyobb adagokat is fogyasztani. Azonban az is előfordulhat, hogy valakinek még ezt a rostdús táplálékot, azaz az útifűmaghéjat sem tolerálja a szervezete. Pedig az útifűmaghéj oldható rostokban gazdag, amely elősegíti az egészséges bélmozgásokat és a normális székletürítést, így azoknak javasolható elsősorban, akik rendszeresen székrekedéssel küzdenek.

Az IBS voltaképpen a nem megfelelő stresszkezelés miatt alakul ki. A megfelelő stresszlevezetés nagyon sokat segíthet a tünetek enyhítésében. Egy vizsgálat során IBS-ben szenvedő betegeknek megtanították a helyes, stressz levezetésére alkalmas légzőgyakorlatokat, és a 8 héten át tartó vizsgálat befejeztével a betegek mintegy 80 százaléka számolt be javulásról.

A borsmentaolajat évszázadok óta alkalmazzák különféle betegségekre. A gyógynövény az idegrendszerre és a bélrendszerre is nyugtató hatást gyakorol. Rendszeres fogyasztása segít csökkenteni az IBS tüneteit, mint például a hasi fájdalom, a puffadás, a hasmenés és a székrekedés. A borsmentát tea formájában is fogyaszthatjuk, de ma már remek tabletták is léteznek a probléma orvoslására, mégpedig olyanok, amelyek borsmentaolajat is tartalmaznak.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük