fbpx

Étrend-kiegészítők az asztma tüneteinek csökkentésére – antioxidáns vitaminok, kakukkfű, koffein

Egy orvosi rendelőben egy ápoló segít egy asztmás betegnek.

Egyes étrend-kiegészítők segíthetnek csökkenteni az asztma tüneteit. Természetesen, ha komoly tüneteink vannak, akkor minden esetben érdemes szakemberrel, szakorvossal megvizsgáltatni magunkat és vele konzultálni, de enyhe esetekben ezeket az étrend-kiegészítőket is kipróbálhatjuk, hiszen sokat segíthetnek a panaszaink megszüntetésében.

Az antioxidánsokkal, különösen az A- és a C-vitaminnal kapcsolatban bebizonyosodott, hogy jótékony hatással vannak az asztmás tünetekre. A friss zöldségek és gyümölcsök nagy mennyiségben tartalmazzák ezeket az antioxidáns vitaminokat.

Az omega-3 zsírsavakban gazdag halolaj védő hatással van az olyan gyulladásos betegségekkel szemben, mint például az asztma. Ezek a zsírsavak csökkentik a gyulladást, ami nagyon is jellemző az asztmás betegekre. Leginkább az olajos halak fogyasztásával vehetjük nagyobb mennyiségben magunkhoz.

A kolin C-vitaminnal és szelénnel kombinálva nagyon hatékony lehet az allergiás légúti betegségek kezelésében. A kolin és a B-vitaminok együttes alkalmazása pedig csökkenti az asztmás rohamok súlyosságát és gyakoriságát.

Az asztmás betegek gyakran alacsony magnéziumszinttel rendelkeznek, viszont a magnézium spray formájában jó hatással van a hörgőkre és javíthatja a légzés minőségét.

A pycnogenol, vagy más néven a fenyőkéreg csökkenti a gyulladást és hatékony lehet az asztmás tüneteket enyhítésében, illetve megszüntetésében. A kakukkfűkivonat szintén gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik, amit többnyire a légutakban fejt ki.

A fekete köménymag évszázadok óta nagy közkedveltségnek örvend a világ minden konyhájában. Ezek az az apró magvak gyulladáscsökkentő hatással is rendelkeznek. Leginkább a tüdőre fejtik ki áldásos hatásukat, éppen ezért lehet hasznos asztmás betegek számára.

Az utóbbi években a koffein is a kutatások középpontjába került. Bebizonyosodott, hogy jelentős mennyiségben tartalmaz antioxidánsokat és még az agyműködést és a kognitív funkciókat is javíthatja. Azonban az is megállapításra került, hogy a légutak működésére is pozitív hatással van, a koffein ugyanis segít csökkenteni az olyan gyulladásos folyamatokat, amelyek asztmás rohamokhoz vezethetnek. Hatásos ugyan a koffein, de csakis mértékkel fogyasztva, napi 2-3 csésze kávénál ne fogyasszunk többet.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük