fbpx

Az antibakteriális hatású medveszőlő

Medveszőlő piros bogyótermése egy nagy, lapos, fehér tálban, középen egy szív alakú kiszúróforma.

A medveszőlő egy kúszó, legyökerező szárú félcserje, amely elsősorban Észak-Amerikában található, de Európában is előfordul. A régebbi feljegyzések szerint a medvék egyik közkedvelt csemegéje ez a csodálatos gyógynövény, pontosabban a növény piros színű bogyótermése. Azonban nem csupán a medvék, hanem egyes madarak kedvenc tápláléka is a medveszőlő csonthéjas termése, amely az állatok számára zamatos és ízletes magvakat rejt magában.

Hatóanyagai között megtalálhatók az arbutin nevű vegyület, a flavonoidok, a kinonok és a cserzőanyagok. A gyógynövény antibakteriális hatásokkal rendelkezik, ezért bátran lehet alkalmazni húgyúti fertőzések esetén, ugyanis a medveszőlő a húgyutakban található baktériumokat képes elpusztítani. Emellett a húgyutak és a hólyag gyulladt nyálkahártyáját is eredményesen gyógyítja. Mivel ez a gyógynövény gyulladáscsökkentő és baktériumölő tulajdonságokkal is rendelkezik, ezért kiválóan alkalmas a húgyutak fertőtlenítésére, a világ számos táján ismerik és elismerik a gyógynövény hasznosságát, gyógyító erejét.

Gyógyításra a medveszőlő leveleit lehet felhasználni. Milyen betegségekre, illetve egészségügyi problémákra lehet még alkalmazni ezt a gyógynövényt? A medveszőlő hatékonyan képes orvosolni a különféle nőgyógyászati problémákat, a hasmenést, a magas vérnyomást. A medveszőlő levelei sok C-vitamint tartalmaznak és vizelethajtó tulajdonsággal rendelkeznek. A gyógynövényt lehet használni a veseutak fertőtlenítésére, de vese-, illetve epekő ellen is bevethető. A levelekből készíthetünk borogatást, ugyanis ez felgyorsítja a sebek gyógyulását. A medveszőlő fogyasztása mikroelemek és vitaminok pótlása esetén is javasolt.

Hogyan készíthetünk a medveszőlőből teát? Tegyen egy csészényi hideg vízbe egy-két teáskanálnyi összeaprított medveszőlőlevelet, majd hagyja állni 8-10 órán keresztül. Ezt követően melegítse meg a vizet, majd szűrje le és már fogyaszthatja is az ízletes teát.

Mivel a gyógynövény befolyásolhatja más gyógyszerek hatását, ezért alkalmazása előtt mindenképpen kérje ki kezelőorvosa tanácsát, véleményét. Az arbutint tartalmazó gyógynövényeket nem tanácsos egyhuzamban egy hétnél tovább fogyasztani és egy éven belül csak négy-öt alkalommal érdemes segítségért fordulni ehhez a gyógynövényhez, illetve más, arbutint is tartalmazó, természetben előforduló növényhez vagy az abból készült főzethez, teához, kivonathoz. A medveszőlőből készült készítményeket nem tanácsos még állapotos hölgyeknek és szoptató kismamáknak, illetve 12 éven aluli gyermekeknek adni.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük