fbpx

Bíbor kasvirág, az immunrendszer őrzője és védelmezője

Bíbor kasvirág, más néven kúpvirág (Echinacea purpurea).

A bíbor kasvirág (Echinacea purpurea) elsősorban az immunrendszer védelmét szolgálja, ezáltal sikeresen képes az emberei szervezet megbirkózni a különféle fertőzésekkel. Amennyiben mégis sikerül valamilyen fertőzést elkapni, akkor annak súlyossága és lefolyása jelentős mértékben lecsökken a bíbor kasvirág rendszeres használatával. Ennek a nagyszerű gyógynövénynek az őshazája Észak-Amerikában van, ahol az indiánok alkalmazták különféle megbetegedésekre, kígyómarásra, égésekre, fertőzésekre, rovarcsípésekre, és szentül hittek gyógyító erejében. Hatóanyagai között megtalálhatók a flavonoidok, a kávésavszármazékok, az illóolaj és a poliszacharidok. A növény imádja a száraz pusztákat, gyümölcsös illatú virágait pedig nyáron, pontosabban júliustól szeptemberig bontogatja. Akár 80-90 centiméter magasra is megnőhet. Ezt a növényt nevezik még lángvörös kasvirágnak, piros kasvirágnak, vagy kúpvirágnak is.

A gyógynövény védelmet nyújt a baktériumokkal, a vírusokkal és a gombákkal szemben, erősíti az immunrendszert. Immunerősítő tulajdonsága abban nyilvánul meg, hogy a szervezetbe jutva mozgósítja az interferont, egy vírusellenes anyagot, amelyek lehetővé teszik, hogy a vírusok és a paraziták esélyt se kapjanak arra, hogy elszaporodjanak. Segítséget nyújt az influenza és a nátha megelőzésében. A gyógynövényt lehet alkalmazni hörghurutra, húgyúti fertőzésre, arcüreggyulladásra vagy középfülgyulladásra. A bíbor kasvirág a Candida albicans fertőzéssel szemben is hatásos lehet. A kasvirágból készült tinktúra gyógyíthatja a torokfájdalmat és mandulagyulladást is, sőt segítséget nyújthat nőgyógyászati fertőzéseknél. Ez a gyógynövény képes enyhíti az allergiás panaszokat és tüneteket.

Mérsékli a reumás eredetű fájdalmakat. Külsőleg gyógyítja az ekcémát, a gyulladásokat, a pikkelysömört, a különféle bőrbetegségeket. A herpesszel is elbánik, de az aftával vagy a szájfekéllyel szemben is felveszi a harcot. Gyógyír lehet tályogra, fekélyre, de még az égési sérüléseket is orvosolni tudja.

A bíbor kasvirágból készült készítmények csak akkor fejtik ki áldásos hatásukat például influenzaszezon idején, ha a legelső apró tünet megjelenésekor elkezdjük használni azokat. Kúraszerű alkalmazása javasolt, azaz egyfolytában ne szedje vagy használja ezt a gyógynövényt 3-4 hétnél tovább, mert amilyen jótékonyan védelmezi az immunrendszert, úgy gátolni is képes azt. Ha valaki mégsem tart ezzel a gyógynövénnyel szünetet, számíthat rá, hogy különféle tünetek lépnek fel nála. Például hányinger, nehézlégzés, májgyulladás, bélproblémák vagy alacsony vérnyomás. Egyes gyógyszerek hatását kiolthatja, gátolhatja, így mindenképpen kérdezze meg kezelőorvosát, mielőtt használni kezdi a bíbor kasvirágot.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük