A fejfájás néha csak úgy jön és megy. Ahogy egyre idősebbek leszünk, egyre több minden válthat ki fejfájást. Elsősorban a menopauza, a különféle betegségek és az ezekre szedett gyógyszerek, illetve a fronthatás, ami gyakran vált ki ilyen panaszokat, azaz fejfájást. A fejfájás csillapítására bevehetünk ugyan gyógyszert, de teljesen fölösleges, hiszen olyan természetes módszerek is léteznek, amelyek hatékonyak, olcsók, és nagyon gyorsan enyhülést hoznak, nem mellesleg még kellemetlen mellékhatásokkal sem kell számolnunk. Mutatjuk is, hogy milyen módszerek segíthetnek a gyors fejfájás-csillapításban.
A fejfájás kialakulásában nagy szerepe lehet még a mentális és fizikai stressznek, az elégtelen vízbevitelnek, azaz a dehidratációnak, az időjárási viszonyoknak, illetve akkor is fájhat a fejünk, ha nem eszünk, helyette csak kávézunk.
Nem is gondolnánk, hogy a lábfürdőnek és a fejfájás csillapításának mennyi köze van egymáshoz. Próbáljunk olyan meleg vizet engedni egy lavórba, amilyen meleget csak elbír a lábunk. Lábáztatás közben azt vehetjük észre, hogy kezd csillapodni a fejfájásunk. A meleg vizes lábfürdő ugyanis csökkenti a fejben kialakult nyomást, csökkenti az erek által kiváltott nyomást, és még a stresszt is csillapítja.
Ha feszültség miatt fáj a fejünk, akkor a meleg borogatás is nagyon sokat segíthet. Ilyenkor pihenjünk le, és a homlokunkra vagy nyakunkra helyezzük a meleg borogatást.
A fejfájás csillapításában a hideg is segíthet. Engedjünk egy lavórba hideg vizet, majd tornáztassuk meg az ereinket. Szorítsuk ökölbe, majd nyújtsuk ki az ujjainkat. A hideg összehúzza az ereket, és ezzel a fej fájdalma is csillapodhat.
Néha egy-egy csésze kávé is sokat segíthet. A koffein ugyanis csökkenti az erek duzzanatát, és ezzel a fejfájásunk is csillapodhat.
Illóolajat is összekeverhetünk valamilyen hordozóolajjal, majd ezt a homlokunkba is dörzsölhetjük. Mely illóolajok nagyon hatékonyak a fejfájás csillapításában? Például a levendula és a borsmenta illóolaja.
A gyömbér is nagyon hatékony lehet, akár önmagában, nyersen fogyasztva vagy teaként elkészítve. Legfőképpen a migrént kísérő hányinger és émelygés csillapításában lehet a segítségünkre.
A fejfájás és a migrén kialakulásának egyik oka nem más, mint a vízhiány, azaz a dehidratáció. A megfelelő hidratálás jelentős szerepet játszik a jóllétünkben. A hidratációt biztosítják a gyümölcslevek, a gyógyteák, a víz, a kókuszvíz. Kerüljük a koffeintartalmú italok túlzott fogyasztását, mivel ezek is hozzájárulnak a dehidratáció kialakulásához.
Testünk sokféle vitamint és ásványi anyagot igényel, és bármilyen alapvető tápanyag hiánya megterheli az egészségünket. Ezért nagyon fontos a kiegyensúlyozott étrend. Agyunk megfelelő működéséhez például glükózra van szükség. A glükóz hiánya hipoglikémiát okozhat, ami viszont fejfájást eredményez.
A fejmasszázs nagyon hasznos lehet fejfájás esetén, és nagyon gyengéden kell végezni. Mutató- és hüvelykujjainkkal gyengéden nyomkodjuk a fájdalmas területet. A fej masszírozása ellazítja a megfeszült izmokat, és fokozza a vérkeringést, ezzel csillapítva a fájdalmat.
A fejfájás általában a stressz és a feszültség eredménye. A nevetés azonban nagyon jó gyógymód, mert ilyenkor endorfinhormonok szabadulnak fel a szervezetben, amelyek jó közérzetet biztosítanak, és a fájdalmat is csillapítják.