fbpx

Gyógynövények gyomorégésre és refluxra

Egy szürke asztalon mustármagok kis üvegben és egy tálban, mellettük tálakban és kanálban mustár és fokhagymagerezdek, illetve olaj és citromszelet.

A gyomorégésben és a savas refluxban szenvedőknek segíthet néhány természetes gyógymód, így nem kell azonnal gyógyszereket szedni, hiszen mindenki tudja, mennyi mellékhatásuk van. A számos otthoni módszer közül mi most bemutatunk néhányat.

A gyomorégés nemcsak kellemetlen, de esetenként fájdalmat is okozhat. A problémát a nyelőcsőbe került savas tartalom okozza. A szódabikarbóna magas pH-ja semlegesíti a problémát okozó gyomorsavat, amely a nyelőcsőbe került. A legjobb megoldás, ha egy pohár vízben elkever fél teáskanálnyi szódabikarbónát és ezt elfogyasztja. Ezt a módszert egy hétnél tovább ne alkalmazza, mindent jobb csak kúraszerűen használni, így ezt a keveréket is.

Az Aloe vera csökkenti a gyulladást, és a savas reflux tüneteire is bátran alkalmazható, hiszen a belőle készült ital hozzájárul a gyulladás megszüntetéséhez.

Érdekes, hogy a savas refluxot sok esetben az okozza, hogy a gyomor nem tartalmaz elegendő gyomorsavat. Ilyenkor a savas ételek, italok fogyasztásával pótolhatjuk. A nyers, szűretlen almaecet fogyasztása megakadályozhatja a savas reflux kialakulását. Ehhez keverjen össze 2 dl vízben egy teáskanálnyi almaecetet és fogyassza el ezt a keveréket minden egyes étkezés előtt.

A gyömbér nemcsak az émelygés, hanem a reflux megszüntetésében is kiemelkedő szerepet játszik. Készíthetünk belőle teát, ami akkor a leghatásosabb, ha étkezések előtt fogyasztjuk.

A mustár is nagyon hasznos lehet a gyomorégés okozta tünetek csökkentésében, hiába csípős, lúgos hatással rendelkezik. Minden étkezés előtt fogyasszon el belőle fél vagy egy teáskanálnyit, és a savas reflux hamarosan a múlté lesz.

A kamillát szinte mindenki ismeri. Ez a gyógynövény leginkább nyugtató hatásáról ismeretes. Viszont a stressz is okozhat savas refluxot, így sok esetben elegendő csak a nyugtalanságot kezelni, amelyet kamillateával is megtehetünk. Ez a kellemes ízű gyógynövény nemcsak a stressz szintjét csökkenti, de a gyomorban kialakult gyulladást is megszüntetheti.

A gyomorégés ellen hatásos lehet az is, ha egyszerre csak keveset eszünk. Naponta együnk inkább több alkalommal, ne terheljük meg a gyomrunkat. De az is segíthet, ha éjszaka úgy alszunk, hogy a fejünk magasan fekszik, azaz több párnát használunk. Illetve a szoros ruházatot is el kell felejteni, mert az is oka lehet a gyomorégés kialakulásának.

1 hozzászólás

  1. Tomcsanyi Mihalyne

    Refluxom van aminek a tunete, hogy a szamba az osszes nyalkahartya eg es a nyelvemrol a felso reteget lemarja. Nagyon fajdalmas. Van olyan. hogy nyakos valadek jon fel ami szinten mar.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük