fbpx

Szerecsendió, kurkuma és teafaolaj az ekcéma ellen

Faasztalon fatálkákban egész és őrölt szerecsendió, üvegben őrölt szerecsendió, mellette reszelő.

Az ekcémát nevezik még atópiás dermatitisznek is. Az ekcéma jellemzője, hogy a bőr gyulladt állapotba kerül, hámlani kezd, illetve a tünetek között megjelenhet a bőr vörössége, irritációja és hámlása is.

Egyre többen küzdenek napjainkban ekcémától és ennek legfőképpen a sok-sok káros anyag az oka, amely ott van a környezetünkben, a szépségápolási termékeinkben és még az ételeinkben is.

Az ekcéma kialakulásában kulcsszerepe van a genetikának, azaz az öröklődésnek. Az ekcéma létrejöttét segítik az egyes élelmiszerekre való allergia, a környezeti tényezők, a fertőtlenítőszerek, a testápoló szerek, egyes allergének, az állatszőr, a por és a pollen.

Otthoni módszereket és gyógymódokat is alkalmazhatunk az ekcéma kialakulása ellen, illetve ezek a természetes szerek az ekcéma otthoni kezelésében is a segítségünkre lehetnek. Az egyik ilyen természetes szer a kókuszolaj. A kókuszolaj természetes hidratálóként működik. Az ekcéma kialakulását sok esetben a bőr baktériumai idézik elő. A kókuszolaj azonban antibakteriális hatásokkal rendelkezik, így csökkentve az újbóli fertőzés kialakulását. Naponta egy-két alkalommal alkalmazzuk önmagában a kókuszolajat a fertőző bőr kezelésére.

A szerecsendió is nagyon sokat javíthat az ekcémás bőr állapotán. Készítsünk egy pasztát szerecsendiópor és víz keverékéből, majd ezt helyezzük a kezelendő felületre.

A kurkumának megannyi csodálatos hatása ismeretes és számtalan bőrbetegség, így az ekcéma kezelésében is a segítségünkre lehet. A kurkuma nagyon eredményesen csökkenti a bőr gyulladását és remek antioxidánsként is működik a bőr számára. Védelmet jelent a bőrnek a fertőzésekkel szemben, illetve jelentősen felgyorsítja a sebek gyógyulási idejét is. Keverjünk el egy teáskanálnyi kurkumaport egy kevés vízzel és a pasztával kenjük be az ekcémás bőrfelületet.

A teafaolaj is a segítségünkre lehet, amennyiben ekcémás bőrbetegségben szenvedünk, ugyanis bőrtápláló, fertőtlenítő és gyulladáscsökkentő hatásokkal rendelkezik. A teafaolajat semmiképpen se használjuk önmagában, még akkor sem, ha külsőleg alkalmazzuk. Mindenképpen keverjük el valamilyen hordozóolajjal, mielőtt a bőrön alkalmazzuk. Ez az olaj lehet az olívaolaj vagy a kókuszolaj is. A teafaolaj segít megelőzni a viszketést, és az újbóli bőrfertőzéseket is megakadályozza.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük