fbpx

Természetes gyógymódok a fülfájdalom leküzdésére

Doktornő vizsgálja női páciense fülét.

A hideg szeles időben meglehetősen gyakoriak a fülfertőzések és a fülfájdalom nemcsak a gyerekek, hanem a felnőttek körében is. A fülfertőzést baktériumok, vírusok és gombák is okozhatják. Bizonyos tényezők növelhetik a fülfájás kockázatait, ilyen például a megfázás, az influenza, az allergia és a dohányzás.

A fülfertőzések maguktól is elmúlhatnak, de kipróbálhatunk otthoni gyógymódokat, ha azokat biztonságosan tudjuk használni. Ha azonban semmiképpen sem akar elmúlni a fájdalom, mindenképpen keressünk fel orvost!

A fülfájás egy nagyon gyakori panasz, leggyakrabban fülfertőzés okozza. A fülfájás egyéb gyakori oka lehet a fül vagy dobhártya sérülése vagy a fülzsír felhalmozódása. A fül akkor is fájhat, amikor egy másik betegség, például mandulagyulladás társbetegségeként jön létre, azaz nem a fülben kezdődött a betegség, ott csak másodlagosan jelentek meg a tünetek. Az állkapocsízület problémái is okozhatnak fülfájást, illetve fogászati problémák is okai lehetnek a fülfájás létrejöttének.

Mikor forduljunk orvoshoz? Ha a panaszok nem múlnak el néhány napon belül, ha a fül váladékozik, ha rosszul érezzük magunkat és lázasak vagyunk, ha csökken a hallásunk, ha cukorbetegek vagy immunbetegek vagyunk.

A fokhagyma az egyik legjobb természetes gyógymód a fül fájdalmának enyhítésére, ugyanis gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal rendelkezik. Hogyan használjuk? Zúzzunk össze három gerezd fokhagymát, majd melegítsük fel egy serpenyőben. Pépesítsük a fokhagymát egy csipet sóval, tekerjük be az egészet egy tiszta kendőbe és ezt helyezzük a fülünkre.

A szegfűszeg fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő hatásokkal rendelkezik. Ez a két hatás segít a fülfájdalom enyhítésében és a fülfertőzés kezelésében. Melegítsünk meg néhány szem szegfűszeget egy evőkanálnyi olívaolajban, majd hagyjuk kihűlni. Egy-kép csepp olajat cseppentsünk a hallójáratba. Naponta 3-4 alkalommal is megismételhetjük ezt a kezelést.

A teafaolaj erős gombaellenes, antibakteriális, antiszeptikus és gyulladáscsökkentő hatásokkal rendelkezik. Használhatjuk a fül fájdalmának természetes kezelésére is. Egy-két csepp teafaolajat keverjünk el szezámolajjal vagy olívaolajjal, majd cseppentsünk egy-két cseppet a fülbe.

A hideg és meleg borogatás is nagyon hatékony módja lehet a fülfájás természetes kezelésének. Hogyan hat a hideg és a meleg borogatás? Mindkettő nagyon eredményes a fájdalom csökkentésében, illetve mindkettő nagyon hatékonyan fokozza a vérkeringést a fülben.

A hideg és meleg borogatást legalább tíz percig tartsuk a fülünkön, hiszen a fájdalom csak ekkor fog enyhülni. A legtöbb ember a meleg borogatást használja, mivel ez nyugtató hatással is rendelkezik. Akár a hideg, akár a meleg borogatás mellett döntünk, mindig vigyázzunk, hogy a borogatás ne tegyen kárt a bőrben. Ha jégkockákat használunk, azt mindig tekerjük be egy törülközőbe, soha ne használjuk közvetlenül a bőrünkön!

1 hozzászólás

  1. Zokniba helyezett felmelegített só is hatásos, de még az is, ha pl a kenyérpirítóhoz, cserépkályhához bújva melegítjük a fülünket, vigyázva, hogy meg ne égessük magunkat. De a radiátor fölé is hajolhatunk mikor épp fűt. 10 perc kell mindegyikhez.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük