fbpx

Anyagcsere-javító és -romboló táplálékok

Anyagcserét gyorsító táplálékok egy tálcán: friss zöldségek, gyümölcsök és fűszernövények.

Az anyagcsere a korral egyre lustább lesz. Ez az oka annak, hogy hiába esszük a korábbi ételeket és adagokat, hiába mozgunk, mégis hízunk. Nem az ételekkel van a baj, hanem az anyagcserénkkel. Éppen ezért még drasztikusabban kell megreformálni az étkezésünket és még kisebb adagokat kell egyszerre elfogyasztanunk.

Léteznek olyan táplálékok, amelyek jelentősen lelassítják az anyagcserét, így azoktól fogyást nem várhatunk, de nagyobb derékbőséget és haskörtérfogatot igen. Az ilyen ételcsoport a fagyasztott, főleg a félkész ételek. Ezek az ételek nem tartalmaznak rostot, ellenben rejtett sót és cukrot annál többet. Részesítse előnyben a friss táplálékokat és inkább nyersen vásároljon zöldségeket, mert ezek semmiféle káros adalékanyagot nem tartalmaznak.

A fehérjebevitel fontos a fogyáshoz, így aki azt gondolja, hogy a fehérjét kiiktatja az étrendjéből, az nagyon rosszul teszi.

A fűszerek is jó barátaink lehetnek, hiszen ezek elősegítik a zsírégetést. A só számtalan betegség okozója lehet, ha azt nem mértékkel fogyasztjuk, hanem szinte minden étel készítésénél használjuk. Próbálja egészséges fűszerekkel és gyógynövényekkel ízesíteni az ételeit, például citrommal, fokhagymával vagy petrezselyemmel. A csípős fűszerek, mint például a Cayenne-bors, pedig a zsírégetést segítik elő.

Az alkohol amellett, hogy csak üres kalóriát tartalmaz, még a gyomor- és bélrendszert is károsítja. Ez pedig ahhoz vezet, hogy a tápanyagok, vagyis a vitaminok és az ásványi anyagok nem szívódnak fel kellőképpen. Alkohol helyett igyon zöld teát. Ez tele van antioxidánsokkal, energiát is ad, nem beszélve arról, hogy zsírégető szerepe és anyagcsere-fokozó hatása is lenyűgöző.

Az anyagcserénket a pajzsmirigy szabályozza. A búzára, pontosabban a gluténre nagyon sokan allergiásak, érzékenyek. Ha valaki gluténintoleranciában szenved, mégis ilyen táplálékokat fogyaszt, egy idő után a bélrendszere, az immunrendszere is megsínyli, és a korábban említett pajzsmirigy is, amely az anyagcserére is hatással van.

A cukor nagyon sok betegség előidézője lehet, hiszen gyulladást generál a szervezetben, a gyulladás következtében pedig krónikus betegségek alakulnak ki. Az anyagcsere-betegség is egy krónikus betegség.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük