fbpx

Lucernacsíra, a hatékony érrendszer-támogató

Friss lucernacsíra egy fehér, nyeles edénykében.

A csírák fantasztikus erejéről manapság ódákat zengenek az egészséges életmóddal kapcsolatos oldalak, cikkek. Nem véletlenül. Ezek a szupertáplálékok a kifejlett növény vitamin- és ásványianyag-tartalmának több százszorosával is rendelkezhetnek.

A lucernacsíra kimagaslóan gazdag beltartalma miatt a lagtáplálóbb csírafajta, a csírák uralkodójának is nevezhetjük. Nagyon sok C- és B-vitamint, fehérjét tartalmaz, valamint megtalálható benne az összes esszenciális aminosav. Rendkívül jó roboráló hatású, kimerültség, fáradtság esetén ajánlott rendszeresen fogyasztani belőle. A tavaszi tisztítókúrának is része lehet, mivel igen hatékonyan képes semlegesíteni, illetve kivezetni a felgyülemlett méreganyagokat.

A gyomor- és bélpanaszokkal küzdők számára valóságos áldás a lucernacsíra, mert mérsékli a gyulladást, valamint egy védőréteget képez a gyomor nyálkahártyáján. Ezáltal a gyomorfekély nem irritálódik, könnyebben gyógyul. A vastagbélgyulladás megelőzésére is jó választás a lucernacsíra.

Az érrendszer tisztogatója

Érrendszerünk állapota legnagyobb mértékben az életmódunkon múlik. A táplálkozással és kellő mennyiségű mozgással az erekben keletkező lerakódások, az érfalak gyengülése és az ezekből származó, akár végzetes kimenetelű betegségek nagy százalékban megelőzhetők lennének. Az érelmeszesedés megelőzése érdekében bevethetjük a fokhagymát, a szőlőmagőrleményt, illetve fogyasszunk sok flavonoidban gazdag zöldséget, gyümölcsöt. A lucernacsíra alapos és hatékony segítőtárs az érfalak megtisztításában. A rostja “leradírozza”, a benne található szaponin pedig feloldja a lerakódásokat. Klorofill- és K-vitamin-tartalma megelőzi a vérrög kialakulását és csökkenti a vérzést. E tulajdonsága miatt azok, akik véralvadásgátlót szednek, mindenképp konzultáljanak orvosukkal, mielőtt lucernacsírát fogyasztanának.

Az idősek egészségének védőőre

A már említett értámogató hatásán kívül a lucernacsíra öregedést késleltető hatással is bír. Ezt az L-borostyánkősav-tartalmának köszönheti, amely a kötőszövetek rugalmasságáért felelős. Nagy mennyiségben tartalmaz szerves kalciumot is, így a csontok és a fogazat egészségét is védi.

Az időskorra felhalmozódó húgysav kristályok formájában kiválasztódik, és az ízületekre rakódva gyulladás, köszvény kialakulásához vezet. Ez ellen szintén nagyon hatásos a lucernacsíra. Kitakarítja a felesleges húgysavat a szervezetből, és magas ásványianyag-tartalma – kalcium, magnézium, szilícium, cink, szelén – segít az ízületek regenerálódásában.

Húgyhólyag- és prosztatagyulladás esetén is hatásos, védi a vesét. A mell- és méhnyakrák megelőzésére a benne lévő fitoösztrogének miatt szintén az egyik legalkalmasabb természetes segítő, de a már kialakult daganat esetén is hatékony.

A lucernát könnyű csíráztatni, így bátran próbálkozhatunk a csíraadagunk otthoni előállításával, nem kevés pénzt spórolva ezzel. Áztatásra 4-6 óra elegendő, illetve naponta kétszer öblítsük le a magokat, később a fejlődő csírákat. 3-5 nap múlva fogyaszthatjuk a csíranövénykéket.

1 hozzászólás

  1. reman ibolya

    Nekem ugy tunik ,nem is oljan rossz, meg fogyazhato, …mar sokat olvastam iljen iranyban, de ugy velem csak jo hatasa lehet

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük