fbpx

Táplálékok, amelyek méregtelenítik a szervezetet – testünk méregtelenítése egyszerűen, gyorsan és hatékonyan

Fekete táblán fehér krétás felirat: "Time to detox", mellette egy pohár zöld turmixért nyúl egy kéz.

Szakemberek egybehangzó véleménye szerint ha nem terheljük rossz ételekkel a szervezetünket, azaz megpróbálunk egészséges életet élni, akkor a testünknek nincs szüksége úgynevezett méregtelenítésre. Azonban a mai világban szinte elkerülhetetlen, hogy ne kerüljenek a szervezetünkbe olyan anyagok, amelyek káros hatással vannak az egészségi állapotunkra. Éppen emiatt is van szükségünk a test rendszeres időközönkénti méregtelenítésére. Mutatjuk is, hogy milyen okai lehet annak, hogy a szervezetünket méregteleníteni szükséges!

Amikor úgynevezett „méreganyagok” kerülnek a szervezetünkbe, akkor sokféle betegséggel és még elhízással is számolhatunk. Azonban minél kevesebb méreganyag van a testünkben, annál kisebb lesz az esélye a fáradtság, a fejfájás, az ízületi problémák kialakulásának.

A toxinok károsítják a testünket, pontosabb a sejtjeinket, a szöveteinket és a szerveinket. Ezek a toxikus anyagok megtalálhatók az élelmiszerekben, a levegőben, a vízben, a ruháinkon, az otthonunkban, egyszóval bárhol.

A méregtelenítés nem más, mint a test megtisztítása a káros anyagoktól. Ez a folyamat pedig helyreállítja a test természetes öngyógyító folyamatait is. Hogyan méregteleníthetjük a testünket? Például gyógynövényekkel, táplálékokkal, gyümölcslevekkel, aromaterápiával, testmozgással, légzési technikákkal és egyéb módszerekkel.

A test hatékony tisztításához el kell távolítani a méreganyagokat a légzőrendszerből, a májból, az epehólyagból, a vesékből, a húgyutakból, a bőrből, a nyirokrendszerből és más szervekből.

Mikor van szükségünk méregtelenítésre? Például emésztési problémák, alvászavarok, puffadás, bőrbetegségek, hátfájás, ízületi fájdalom, hajhullás esetén.

Léteznek olyan táplálékok, amelyek nagyon sokat segíthetnek a méregtelenítésben. A tojás például a fehérje gazdag forrása, és sok aminosavat tartalmaz, amely semlegesíti a szervezetben lévő toxinokat, antioxidánsokat is termel, amelyek csökkentik az oxidatív stresszt.

A zab is gazdag antioxidáns-forrás. Béta-glükánban is bővelkedik, azaz egy olyan oldható rostban, amely javítja az immunfunkciókat, és segít a test természetes méregtelenítési folyamataiban.

A fokhagyma egy olyan prebiotikum, amely elősegíti a jó bélbaktériumok elszaporodását a bélben. A bél egészségének megőrzésével és a méreganyagok hatékony eltávolításával ezek a baktériumok segítenek fenntartani az immunrendszer általános egészségét.

A keresztesvirágú zöldségek rostokban és rákellenes vegyületekben gazdagok, amelyek nemcsak az emésztést segítik, hanem eltávolítják a szervezetből az oda nem illő toxinokat, hulladékokat.

A B-vitaminokban gazdag táplálékok is fokozzák az emésztést, javítják az anyagcserét, és elősegítik a sejtek növekedését. A toxinokat az egészséges anyagcsere útján távolítják el a szervezetből.

A lencse és a bab nemcsak jó fehérjeforrások, de cinket és mangánt is tartalmaznak, amelyek fokozzák a máj anyagcseréjét, és így segítenek kiüríteni a szervezetből a méreganyagokat.

A citrusfélék tele vannak antioxidánsokkal, amelyek elősegítik azoknak az enzimeknek a termelődését, amelyek szintén nagy szerepet vállalnak a szervezet megtisztításában.

További zöldségek, amelyek nagyon hatékonyan méregtelenítik a szervezetet: spenót, kelkáposzta és cékla.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük