fbpx

Természetes gyógymódok a konyhából és a kertből

Kapormagtea üveg csészében.

Amikor valamilyen egészségügyi gondunk, panaszunk van, akkor jobb először orvoshoz fordulni. Kisebb panaszoknál azonban nem érdemes gyógyszert szedni, hiszen ezzel csak mérgezzük a szervezetünket. A konyhánkban és a kertünkben is mindig találhatunk olyan gyógynövényeket, amelyek a segítségünkre lehetnek az olyan problémáknál, mint például a csuklás.

Nagyon bosszantó tud lenni, ha csuklunk és egyszerűen nem tudjuk abbahagyni. Ha otthon tör ránk, akkor még egészen elviselhetően tűrjük a dolgot, de nagyon kellemetlen tud lenni, ha a munkahelyünkön, a bankban vagy éppen a tömegközlekedési eszközön kezdünk el csuklani. A kapormagra mindig számíthatunk, ha csuklásról van szó, persze csak abban az esetben, ha éppen otthon tartózkodunk. A kapormagteát nagyon egyszerű elkészíteni. Tegyen egy csészébe egy teáskanálnyi kapormagot, öntse le két deciliternyi forró vízzel, majd hagyja állni legalább tíz percet. Ezt követően szűrje le és már fogyaszthatja is.

Idősebb korban a hólyagunk már nem úgy működik, mint fiatalabb korunkban, és sokan szenvednek ilyenkor vizeletcsepegéstől. Szerencsére a gyógynövényekre ekkor is számíthatunk. Két gyógynövényből – cickafark és mezei zsurló – készítsen esténként ülőfürdőt, illetve napközben igyon palástfűteát, amely segíthet a probléma orvoslásában. Ebből a teából naponta akár négy csészével is elfogyaszthat. Kívülről pedig lehet alkalmazni a pásztortáska-tinktúrát, amely erősíti a hólyagot. Hogyan készíthetjük el? Szedjen egy maréknyi gyógynövényt, mossa meg, majd vágja fel apró darabokra. Öntse le alkohollal – gabonapálinkával – majd tegye két hétre napos ablakba. Két hét múlva szűrje le és már használhatja is.

A kellemetlen szájszag egy nagyon komoly probléma. Egyrészt azért, mert betegség is állhat a háttérben, másrészt azt feltételezi az illetőről, hogy nem törődik a szájhigiéniájával vagy egyáltalán nem jár fogorvoshoz, harmadrészt pedig az ilyen emberekkel beszélgetni sem kellemes és a problémát átbeszélni is nehézkes, mert lehet, hogy megsértődik, és soha többet nem áll velünk szóba az illető. Amennyiben nem betegség vagy rossz fog áll a háttérben, akkor néhány gyógynövény itt is segíthet. Csepegtessen néhány csepp borókaolajat egy pohár vízbe, majd lassanként kortyolgassa el azt. A kellemetlen leheletet a petrezselyemlevél vagy a kapormag rágcsálása is orvosolni tudja.

Az éjszakai izzadás ellen az orvosi zsálya az egyik legjobb ellenszer. Készítsen a gyógyfűből a szokásos módon teát, majd lassanként kortyolgassa el. De a következő teakeverék is segíthet. Egy befőttesüvegben keverjen el 40-40 gramm palástfüvet, mezei zsurlót és orvosi zsályát és ebből készítsen – egy-egy teáskanálnyi gyógynövénykeverék felhasználásával – egy csésze teát. Az izzadás elleni teakeveréket csak kúraszerűen alkalmazza.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük