fbpx

Antibiotikumok a konyhából

Vágódeszkán egy pohár tea, kis üvegtálban méz, gyömbérdarabok, fokhagyma, hagyma, citrom, narancskarika.

Senki nem állítja, hogy az antibiotikumok nem jók és nem hatékonyak. Egyes esetekben igenis szükség van ezekre a gyógyszerekre, azonban sok probléma felvetődött az antibiotikumokkal kapcsolatban.

Az egyik gond, hogy az orvosok egy időben mindenre antibiotikumot írtak fel, ami miatt a baktériumok rezisztenssé váltak, így vannak esetek, amikor már az antibiotikumok sem hatnak. Sajnos ha minden problémára antibiotikumot szedünk, akkor ennek a gyomor- és bélrendszer, illetve az immunrendszer látja kárát. Mutatunk is néhány olyan természetes kiegészítőt, amely mindenki konyhájában megtalálható, és nagyon jó természetes antibiotikumnak számít, nem mellesleg remek immunrendszer-erősítő is.

Az egyik legjobb természetes antibiotikum nem más, mint a fokhagyma. Azonban ez a gyógynövény nemcsak a baktériumok ellen hat, hanem remek vírusellenes és gombaellenes hatásokkal is rendelkezik. Nem mellesleg antioxidánsokban is bővelkedik, így még az immunrendszer megerősítésében is számíthatunk a segítségére.

Antibiotikus hatása van a gyömbérnek is, amely gyógynövényt már hazánkban is sokan ismerik és fogyasztják is rendszeresen. Jól is teszik, hiszen a gyömbér is nagyon hatékonyan bánik el a baktériumokkal, emellett fokozza a gyomorsavtermelést és nagy szerepe van a gyomor- és bélrendszer megnyugtatásában is. A gyömbér még nagyon hatékony a gyulladás csökkentésében is, de ha fájdalmak gyötörnek bennünket, akkor is számíthatunk a segítségére.

A mézet tartják évszázadok óta az egyik legjobb természetes antibiotikumnak, de kiemelkedő az antimikrobiális hatása is, ezen kívül remek antiszeptikum és gyulladáscsökkentő szer. A méz segít a baktériumok által okozott bőr- és légúti fertőzések kezelésében, illetve nagyon hatékony abban is, hogy eltávolítsa a méreganyagokat a szervezetből, így jelentősen megkönnyíti a máj munkáját.

Milyen antibiotikumot találhatunk még a konyhánkban? Ilyen például az almaecet, amelyet egyre több magyar konyhában is használnak. Az almaecet remek antibiotikumos hatással rendelkezik. Nagyon eredményesen gyógyítja például a bakteriális fertőzéseket, a torokfájást és a hasmenést. Az almaecet remek csíraölő hatással is bír.

A kurkumának is nagyszerű antibakteriális hatásai vannak, és így a természetes antibiotikumok csoportjába sorolható. A kurkuma elsősorban a bőrt érintő fertőzéseket kezeli nagyon hatékonyan. Nemcsak gyulladást csökkent, hanem fájdalmat is csillapít, és nagyon eredményes a duzzanat csökkentésében.

A szegfűszeg nemcsak hatékony antibiotikum, hanem a gyulladást is csökkenti és a fájdalmat is enyhíti. Tanulmányok szerint sikeres lehet a fertőzések kezelésében, különösen a foggal kapcsolatos fertőzések természetes terápiájában.

A borsban lévő kapszaicin nevű vegyület szintén természetes antibiotikumként működhet, és nagyon hatékony a gyomor- és bélrendszeri problémák gyógyításában. A kapszaicin az anyagcserét is fokozza, emeli a testhőmérsékletet, ezzel pedig a bakteriális és vírusos fertőzéssel szembeni küzdelmet támogatja meg.

Az oregánó karvakrol nevű vegyületben bővelkedik. Hatékonyan gyógyítja a gyomorfekélyt, csökkenti a gyulladást, és bőrfertőzések kezelésére is használhatjuk. Az oregánóból készült kivonat hatékony antibiotikumként is működik.

Remek egészségvédő keveréket is készíthetünk ezekből a gyógynövényekből, azaz gyömbérből, mézből, almaecetből, kurkumából, oregánóból, borsból és szegfűszegből.

A gyógynövényes keverék hozzávalói:

• 3 teáskanál gyömbérpor,
• 2 csésze méz,
• 1 dl almaecet,
• 2 teáskanál kurkuma,
• 1 teáskanál őrölt oregánó,
• 1 teáskanál őröl fekete bors,
• 1 teáskanál őrölt szegfűszeg.

Elkészítése:

Én úgy szoktam készíteni, hogy a gyógynövényeket összekeverem, az egyik felét hozzákeverem a mézhez. Ha betegnek érzem magam, akkor naponta 2-3 kávéskanálnyit elfogyasztok ebből a keverékből. A gyógynövényes keverék másik felét pedig tea készítésére használom. Összekeverem a gyógynövényeket, egy üvegben tárolom és egy csésze (2 dl) vízhez mindig egy teáskanálnyit használok el. Teát a klasszikus módon készíthetünk, majd mézzel és citromlével is ízesíthetjük.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük