fbpx

A cseresznye nemcsak méregtelenít, de szépít is

Egy tálban frissen mosott cseresznye.

A cseresznye a nyár első gyümölcsei között van jelen. Több száz fajtája ismeretes, de az mindegyikre jellemző, hogy lédús, zamatos, édes, ízletes és egészséges. A cseresznyét használhatjuk szervezetünk méregtelenítésére és vitaminraktáraink feltöltésére is, mivel a cseresznye A-, B- és C-vitamint, illetve kalciumot, foszfort, káliumot, magnéziumot, nátriumot és vasat tartalmaz. A vitaminok és ásványi anyagok részt vesznek az immunrendszer megerősítésében és az emésztőrendszer zavartalan működésében, illetve segítséget nyújtanak a daganatos megbetegedések és a szív- és érrendszeri zavarok kialakulásának megelőzésében. A kálium biztosítja a zavartalan izomműködést, de elősegíti a megfelelő szívműködést is.

A cseresznyének körülbelül a nyolcvan százaléka víz és alacsony a kalóriatartalma, így fogyókúra során is bátran fogyasztható. Nem beszélve a magas rosttartalmáról, amely az emésztésre van jó hatással. Ez a különféle színekben pompázó gyümölcs gyulladáscsökkentő, vértisztító és vízhajtó tulajdonságokkal rendelkezik, és egyes feltételezések szerint még a fájdalmat is hatékonyan képes csillapítani. A gyümölcsben megtalálható antociánok, flavonoidok és karotinoidok gyulladásgátló és fájdalomcsillapító hatással bírnak. Az antocián szerepet játszik az érfalak rugalmassá tételében, ezáltal az érelmeszesedés elkerülhetővé válik. A gyümölcsben lévő bioflavonoidok pedig semlegesítik a sejtkárosító szabad gyököket, illetve késleltetik a szervezetben kialakuló öregedési folyamatokat.

A gyümölcs csökkenti a vér húgysavszintjét, így köszvény ellen is rendkívül hatásos, de a reumás tüneteket is hatékonyan képes csökkenteni. Jótékony hatással van az ízületi gyulladásokra. Emésztési panaszoknál is be lehet vetni, ugyanis enyhe hashajtó hatással is rendelkezik. Magas vastartalma miatt vérszegénység ellen is használható. Önmagában fogyasztva lúgosítja a szervezetet. A fekete cseresznye tele van melatoninnal, amely megvédhet bennünket a szívrohamtól és biztosítja a zavartalan alvást is.

A cseresznyének a szárát is felhasználhatjuk, készíthetünk belőle gyógyteát, amely alkalmas vízhajtásra és a szervezet méregtelenítésére, tisztítására. A gyomorbántalmakra is gyógyír lehet.

A cseresznye a bőrünkkel is csodákat művel, hiszen egészségesebbé, üdébbé és ragyogóbbá varázsolja azt. A benne lévő C-vitamin pedig a kollagéntermelődést fokozza, amely ugyancsak elősegíti, hogy bőrünk rugalmasabbá és fiatalosabbá váljon. Készíthet belőle arcpakolást is. Egy üvegtálkába tegyen 2 evőkanálnyi tejszínt, egy tojássárgáját és körülbelül fél evőkanálnyit a cseresznye préselt levéből. Keverje össze alaposan az összetevőket, majd óvatosan vigye fel a megtisztított arcbőrére mint egy pakolást. Húsz perc hatóidő után mossa le az arcáról. Arca kipihentebbnek és frissebbnek hat ettől a cseresznyés arcpakolástól.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük