fbpx

A húgyutak karbantartói – petrezselyemtea-recepttel

Nő áll a vécé előtt, és egyik kezével fogja a hasát.

A húgyúti fertőzéseket mindig valamilyen baktérium okozza. Télen, azaz a hideg évszakokban gyakoribb, de azért nyáron is sokan szenvednek ettől a betegségtől. A nemek között is van eltérés, mivel sokkal több nő érintett benne, mint férfi. Az orvosok gyakran írnak fel antibiotikumot erre a problémára, azonban ha már a kezdeti szakaszban elcsípjük, akkor sok alternatív gyógymód is van a betegség teljes körű gyógyítására. Azért is nagyon lényeges, hogy ne szedjünk minden banális problémára antibiotikumot, mivel egyre nagyobb gondot okoz világszerte a rezisztens baktériumok jelenléte. Ha pedig ezeket a baktériumokat nem tudjuk elpusztítani antibiotikumokkal, akkor egy globális problémának nézünk elébe, azaz sokan fognak csak azért meghalni, mert nem lesz számukra megoldás, ha az antibiotikumok nem hatnak.

Szerencsére a húgyúti fertőzésre léteznek olyan nagyon hatékony gyógynövények, amelyek valóban a segítségünkre lehetnek ezeknek a baktériumoknak az elpusztításában, mutatunk is most néhányat.

Az egyik legjobb gyógynövény a húgyúti fertőzések kezelésében nem más, mint az áfonya. Az áfonyában olyan proantocianidinek vannak, amelyek antioxidáns hatással rendelkező természetes pigmentek. Ezek a pigmentek szinte minden élénk színű gyümölcsben és zöldségben megtalálhatók, különösen az áfonyában vannak jelen nagyobb mennyiségben.

A húgyúti fertőzés kialakulásában a leggyakrabban az E. coli nevű baktériumok okolhatók. Az áfonyában lévő proantocianidinek azonban megakadályozzák ezeknek a baktériumoknak a húgyutakban történő megtapadását, éppen ezért a fertőzés sem alakul ki.

Az orvosi medveszőlőre is számíthatunk, ha húgyúti fertőzésben szenvedünk. Az orvosi medveszőlőt már a hagyományos orvoslás is használta a húgyhólyag- és vesefertőzés kezelésére, illetve a gyulladások csökkentésére. A gyógynövény ugyanis természetes diuretikumként hat, emellett antiszeptikus és gyulladáscsökkentő hatásokkal is rendelkezik.

A gyógynövény csersavakat is tartalmaz, amelyek antibakteriális és gombaellenes hatásokkal rendelkeznek. Egy arbutin nevű vegyületet is tartalmaz, amely segít szabályozni a vizelet pH-egyensúlyát. Allatoninban is bővelkedik, amely gyógyító és bőrnyugtató tulajdonságokkal is rendelkezik.

A medveszőlőt mindig csak kúraszerűen alkalmazzuk, és minden esetben kérdezzük meg a kezelőorvost is a használatával kapcsolatban. Ez különösen érvényes akkor, ha mellette más gyógyszereket is szedünk.

A borókabogyó szintén remek természetes gyógymódja lehet a húgyúti fertőzésnek. Remek diuretikum, azaz nagyszerű vizelethajtó tulajdonságokkal rendelkezik, illetve megvédi a szervezetünket a fertőzést okozó baktériumoktól.

Az acerola tele van értékes tápanyagokkal, különösen C-vitaminnal. A C-vitamin savasabbá teszi a vizeletet, így esélyt sem ad a baktériumoknak, hogy megtapadjanak a húgyhólyagban, azaz nem tud kialakulni fertőzés sem. A C-vitamin hozzájárul az immunrendszer erősítéséhez is, segítve a szervezetet a kórokozók elleni hatékonyabb küzdelemben.

A húgyúti fertőzés másik otthoni gyógymódja a petrezselyemtea. Mivel antioxidáns és antibakteriális hatásokkal is rendelkezik, így megakadályozza a baktériumok elszaporodását, ami a húgyúti fertőzések vezető oka.

Petrezselyemtea hozzávalói:

• egy kisebb csokor petrezselyem,
• 1,5 liter víz,
• méz,
• citromlé.

Elkészítése:

Tegyünk fel vizet forrni, majd adjuk hozzá a megmosott petrezselyemleveleket. 15 perc múlva kész is, szűrjük le, hagyjuk kicsit lehűlni, majd mézzel és citromlével ízesítve fogyasszuk.

  1. Mennyit lehet a petrezselyem teából fogyasztani naponta?
    Mennyi a kúra időtartalma?
    Köszönöm

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük