fbpx

A kukoricakeményítő ezernyi felhasználási módja

Deszkaasztalon szögletes üvegben, fatálban és fakanálban kukoricakeményítő, körülöttük csöves kukoricák és kukoricaszemek.

A kukoricakeményítőt nemcsak a konyhában használhatjuk – habár ott nagyon is jó szolgálatot tehet ételek besűrítésére –, de más területeken is felhasználhatjuk. Például a szépségápolásban is nagy hasznát vehetjük, de még akkor is, ha óvatlanok voltunk és kicsit több ideig időztünk a napon, miközben nem tartottuk be az erre vonatkozó nagyon is lényeges szabályokat. Lássuk is, hogy mi mindenre jó a kukoricakeményítő, és miért ne csak a konyhában tároljuk, miért lehet erre szükségünk a fürdőszobában is.

A napfény káros hatásairól mindenki hallott. A gond nem azzal van, ha a napon tartózkodunk, hanem azzal, ha leégünk. Ilyenkor ugyanis kóros folyamatok is elindulhatnak a bőrben, azaz rákos betegségek is kialakulhatnak. A leégett bőr fájdalmas és irritált lehet. Mit tehetünk? Egy kis tálkában keverjünk össze keményítőt és vizet, hogy egy pasztát kapjunk, majd ezt kenjük rá a leégett bőrfelületre. A keményítős víz kellemesen hűsít.

Ha nem fogyasztunk tojást, mert vegán életmódra váltottunk, akkor a tojást helyettesíthetjük keményítővel is, csak annyi a dolgunk, hogy az adott kimért keményítőt annyi vízzel keverjük össze, hogy olyan állagú legyen, mintha csak tojással dolgoznánk.

Ha megcsíp bennünket egy rovar, az kisebb-nagyobb fájdalmat okozhat, a bőr begyullad és irritált lesz. Mit tehetünk? Vízből és keményítőből készítsünk pasztát és ezt helyezzük a piros, duzzadt csípésre. Hamarosan nyoma sem lesz sem a bőrpírnak, sem a duzzanatnak, sem pedig a viszketésnek.

Előfordul, hogy nincs már időnk hajat mosni, azonban a hajunk kissé vállalhatatlan. Mit tehetünk? Használjuk a keményítőt úgy, mintha csak szárazsampon lenne. Ez ugyanis megemeli a hajtöveket és csökkenti annak zsíros kinézetét.

Amikor új cipőt vásárolunk, előfordulhat, hogy hólyag képződik a lábunkon. Ezt meg is előzhetjük, ha néhány napig úgy viseljük a cipőnket, hogy előzőleg kukoricakeményítővel szórtuk be a lábunkat.

Kukoricakeményítőből egy remek természetes dezodort is készíthetünk. Keverjünk el 1:1 arányban keményítőt és szódabikarbónát, majd nedvesítsünk be egy arclemosó korongot, mártsuk bele az elegybe és ezzel kenjük be a hónaljat.

  1. Vargháné Ilona

    Nagyon értékes volt a cikk. Régóta használom a kukorica keményitőt, de csak konyhában és textilek keményitésére. Mindenképpen kipróbálom a leirtakat is. Köszönöm szépen.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük