fbpx

Egy népi gyógynövény, amely mindig legyen a konyhában – kamilla

Fa adagolókanálban szárított kamillavirág, körülötte az asztalon friss kamillavirágok.

A kamillát már Hippokratész, az orvostudomány atyja is előszeretettel alkalmazta különféle egészségi panaszok kezelésére. Használta fejfájásra, lázra, vesebetegségekre, májbetegségekre, álmatlanságra, bőrirritációkra, köszvényre, gyulladásra és aranyérre is.

A kamillát napjainkban elsősorban álmatlanságra, emésztési és szorongásos zavarokra is használják. Lássuk is, milyen egészségi panaszok esetén fordulhatunk ehhez a gyógynövényhez!

A kamilla lehet az egyik legjobb alternatív terápia az álmatlanság megelőzésére, az álmatlanság kezelésére. A gyógynövény egy apigenin nevű vegyületet tartalmaz, egy erős antioxidánst, amely erősen kötődik az agy receptoraihoz, amelyek álmosságot okoznak és csökkentik az álmatlanságot. Egy kutatás eredményeként azt a következtetést vonták le, hogy azok a vizsgálati személyek, akik lefekvés előtt kamillateát fogyasztottak, éjszaka nem ébredtek fel és sokkal gyorsabban aludtak el, mint akik csak placebót kaptak.

A kamilla jobb emésztést biztosít és védi a gyomor- és bélrendszer egészségét is. Hasmenés ellen is nagyon hatásos. Ezt a hatását gyulladáscsökkentő tulajdonságainak köszönheti. A kamilla kiemelt szerepet játszhat a gyomorfekély megelőzésében, mivel csökkenti a gyomor savas állapotát és gátolja azoknak a baktériumoknak az elszaporodását, amelyeknek jelentős szerepük van a gyomorfekély kialakulásában.

A kamillateában nagyon sok antioxidáns található, amelynek némi védő szerepe van egyes ráktípusok kialakulásában. Apigenintartalma hatásos lehet a mellrák, az emésztőrendszeri daganatok, a bélrák, a prosztata- és a méhrák kialakulása ellen.

A kamillatea rendszeres fogyasztása a segítségünkre lehet a vércukorszint csökkentésében is. Gyulladáscsökkentő hatása megakadályozza a hasnyálmirigy sejtjeinek károsodását. Ez az állapot akkor fordul elő, amikor a vércukorszint drasztikusan megemelkedik.

A hasnyálmirigy egészségének megőrzése azért is olyan lényeges, mivel inzulint termel és ennek a hormonnak a feladata, hogy a fölösleges cukrot eltávolítsa a vérből.

A kamillatea antioxidáns flavonoidokban is nagyon gazdag. Ezek a flavonoidok mind a koleszterinszintet, mind a magas vérnyomást eredményesen csökkentik, így csökkentve a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának a kockázatait. A gyógytea rendszeres fogyasztása nemcsak az LDL-koleszterin-szint, hanem a trigliceridszint csökkentéséhez is aktívan hozzájárul.

1 hozzászólás

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük