Általában akkor alakul ki hörghurut, amikor a hörgők valami miatt gyulladásba kerülnek. Ez sok minden miatt kialakulhat. A háttérben meghúzódhatnak fertőzések, amelyeket valamilyen baktérium vagy vírus okoz, illetve a hörghurut kialakulásában nagy szerepe lehet a levegő szennyezettségének és a dohányzásnak is.
A hörghurut sokféle tünettel járhat együtt, ilyen például a fájdalom, a köhögés, az orrdugulás. Azonban vannak olyan természetes gyógymódok, amelyeket az ájurvédikus hagyományos orvoslás is előszeretettel alkalmaz. Ezek a praktikák sok száz éve használatosak és azok, akik az ájurvéda szerint élnek, esküsznek arra, hogy ezek a módszerek nagyon is hatékonyak.
Az ájurvédának köszönhetően sok olyan gyógynövényt alkalmazhatunk, amely gyulladáscsökkentő, hörgőtágító, antimikrobiális hatással rendelkezik, illetve nagyon hasznos lehet akkor is, ha valamilyen allergiában szenvedünk. Ezek az ájurvédikus anyagok és gyógynövények fokozzák a tüdő funkcióit, és erősebbé is teszik ezt a szervünket.
A mézet ősidők óta használják légzési panaszok, légzési nehézségek kezelésére. A méz voltaképpen úgy működik, mint egy természetes gyógyszer, egy természetes antibiotikum. A méz ezen kívül tartalmazza az összes olyan tápanyagot, amelyre a szervezetünknek szüksége van. Kiemelkedő hatása, hogy csökkenti a váladéktermelést is. Hogyan fogyasszuk? Önmagában is fogyaszthatunk nyers mézet, de akkor is hatékony, ha meleg vízben elkeverjük, és ily módon fogyasztjuk el.
A gyulladt tüdő megnyugtatására gyakran használják Indiában a mustárolajat is. Hogyan alkalmazzuk? Az egyik módszer, ha valamilyen hordozóolajjal keverjük össze, és ezzel dörzsöljük be a mellkasunkat. A mustárolaj csökkenti a váladékképződést, és segít a légzési nehézségeken.
Az amlát Indiában rendszeresen használják a tüdőgyulladás kezelésére, mivel kitűnő gyulladáscsökkentő és antimikrobiális hatásokkal rendelkezik. Egy pohár vízben kevernek el egy teáskanálnyi amlát, és ehhez még adnak egy csipet fahéjat is.
A fokhagyma szintén nagyon hatékony a tüdőfertőzés megelőzésére és a hörghurut természetes kezelésére. Mivel gyulladáscsökkentő hatással is rendelkezik, így aktívan hozzájárul a tüdő egészségének fenntartásához. A fokhagymát a legjobb nyersen fogyasztani, de lereszelve és mézzel elkeverve is nagyon hatékony. Ilyenkor még fokozódik is a hatása, hiszen a méznek is kiemelkedő az antimikrobiális tulajdonsága.
Az ájurvéda egy hagyományos indiai gyógyászati rendszer, amely holisztikus megközelítést kínál az egészségre, és amely a természetes gyógymódokat, az életmódbeli változtatásokat és az egészséges táplálkozást hangsúlyozza.
Az ájurvéda elsődleges elve a test és az elme egyensúlyának fenntartása. A stressz és a szorongás azonban megzavarhatja ezt az egyensúlyt, ami különféle betegségeket generálhat. Az olyan ájurvédikus módszerek, mint a jóga, a meditáció és a masszázs, segítenek csökkenteni a stresszt és elősegítik a relaxációt is.
Az ájurvédikus kezelések során olyan gyógynövényeket és fűszereket használnak, amelyek immunerősítő tulajdonságokkal rendelkeznek, például ilyen az ashwagandha, a kurkuma és a gyömbér is. Ezek a gyógynövények gyulladáscsökkentő vegyületeket és antioxidánsokat tartalmaznak, amelyek védik a szervezetet a fertőzésekkel és a betegségekkel szemben.
Az ájurvéda a jó emésztés fontosságát is hangsúlyozza. Az ájurvéda szerint olyan ételeket kell fogyasztanunk, amelyek könnyen emészthetők, illetve el kell kerülni a nehéz és a feldolgozott ételeket.
Az ájurvéda nemcsak a jó emésztésre, hanem a méregtelenítésre is összpontosít, mégpedig a bőr javításának érdekében. Az olyan kezelések, mint olajos masszázs vagy gyógynövényes gőzfürdők, javítják a bőr szerkezetét és csökkentik az öregedés jeleit.
Az olyan ájurvédikus kezelések, mint a masszázs, a meditáció és a gyógynövények javítják az alvás minőségét és csökkentik az alvászavarokat, például az álmatlanságot.
Nagyszerű tanácsok , tapasztalatból mondom!