fbpx

Mi is készíthetünk körömvirágolajat!

Egy asztalon két üvegben körömvirágolaj, mellettük körömvirágok, kamillavirágok, rozmaringágak, levendulaágak.

A körömvirág sok egyéb tulajdonsága mellett nagyszerű görcsoldó hatással rendelkezik, de a bőrkezelésben és bőrápolásban is igen nagy hasznát vehetjük. A körömvirágnak kiemelkedő a gyulladáscsökkentő hatása, így nagyszerűen alkalmazható sebek, fekélyek, visszerek, ekcéma és kiütések kezelésére. De különböző gyulladással, viszketéssel és fájdalommal járó bőrbetegségek esetén is alkalmazhatjuk.

Régen a szegény ember sáfrányának tartották körömvirágot, mivel a sáfrány egy megfizethetetlen fűszernek bizonyult, így gyakran helyettesítették ezt a gyógynövényt körömvirággal. Egyébként a sáfrány ma is az egyik legdrágább fűszer a világon.

A körömvirág leveleit mi is felhasználhatjuk saláták, sajtok és vajak készítésekor, de olajat is készíthetünk belőle. A körömvirágolaj azért is nagyon hasznos, mert kiemelkedő  a gyulladáscsökkentő és a fertőtlenítő hatása. Bátran felhasználhatjuk a szépségápolásban is, hiszen nagyszerűen ápolja a száraz és kirepedezett bőrt.

Mivel hatékony gyulladáscsökkentő, sokrétűen felhasználhatjuk, hiszen a segítségével kezelhetünk a fekélyeket, a visszeret, a zúzódásokat, az izomrándulásokat és még a seprűvénákat is.

A körömvirágolaj segít felgyorsítani a kisebb sebek és vágások gyorsabb gyógyulását, de bőrproblémákra is alkalmazhatjuk, hiszen ekcéma, pikkelysömör kezelésére is alkalmas ez a gyógynövény. Gombaellenes hatása pedig nagyszerű lehetőség a lábgomba kezelésére.

Körömvirágolajat mi magunk is készíthetünk, mégpedig egyszerűen és olcsón.

Házi körömvirágolaj

Összetevők:

  • szárított körömvirágszirmok
  • hordozóolaj, lehet mandula-, olíva- vagy szőlőmagolaj
  • egy steril, tiszta edény

Elkészítése:

Tegyük a steril üvegbe a körömvirágszirmokat, majd öntsük fel bőven a növényi olajjal. Fedjük le az üveget, majd állítsuk egy hűvös, sötét helyre 2 hétig. 14 nap után szűrjük le az üveg tartalmát és öntsük az olajat egy barna üvegcsébe. Tároljuk hűtőben és csakis külsőleg, bőrproblémákra alkalmazzuk.

Jó tudni, hogy a körömvirág használata során allergiás reakció léphet fel. Műtétek előtt és után nem javasolt a használata, továbbá terhes nők és szoptató kismamák se alkalmazzák a gyógynövényt. Nem javasolt továbbá a körömvirág fogyasztása azoknak, akik magas vérnyomásban, depresszióban vagy cukorbetegségben szenvednek és a betegségükre gyógyszert szednek. Alkohol fogyasztása mellett is kerüljük a körömvirág bárminemű használatát.

  1. Szuhay Péter

    Anyósom készített körömvirág krémet disznózsírral. Külsöleg alkalmazva nagyon hatásos volt, mint sebgyógyító, hámosító, száraz bőrt kezelő szer. Hűtőszekrényben évekig (!) elállt.

  2. Tiborné Kengyel

    Hosszú ideje készítek krémet. Vastag, nyers szalonnát kisütök, leszűröm. Ebben a zsírban friss körömvirágot forralásig konvasztok. Ha déli 12 órakor teszem akkor másnap déli 12 órakor megismételem= 3 napig. Az utolsó konvasztáskor leszűröm és az így kapott besárgult körömvirágos zsírt kicsit hűtve üvegbe öntöm. Hűtő ajtaján évekig eláll. Huzatot kap az arcom, fogam bekenem, fáj a fejem vattára teszek borsónyit így a fülembe teszem. Begyuladt a körmöm beletettem kis üvegbe a krémből 10 percre benne tartottam, majd durdákba /pálinka eleje/ tettem az ujjamat felváltva amíg a gyulladás le nem lohadt stb… próbáljátok ki ti is.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük