fbpx

A fertőző betegségek elkerülése – 2. rész

Különböző méretű üvegekben savanyított zöldségek, deszka falborítás háttér.

Az immunrendszerünknek segítenünk szükséges, hiszen ahhoz, hogy eredményesen vegye fel a harcot a különféle kórokozókkal, azaz vírusokkal, baktériumokkal és gombákkal szemben, nekünk is sok mindent meg kell tennünk. Elsősorban az egészséges táplálkozással támogathatjuk meg az immunrendszerünket, de a rendszeres testmozgás, a súlyfelesleg leadása, a dohányzás abbahagyása, a cukor- és alkoholfogyasztás csökkentése is nagyon sokat segíthet, hogy elkerüljük a fertőző betegségeket. Cikkünkben olyan táplálékok kerülnek terítékre, amelyek segítik és támogatják az immunrendszer megfelelő működését és annak egészségét.

A búzacsíra cinket, antioxidánsokat és B-vitaminokat is nagy mennyiségben tartalmaz. Ezen kívül rostokban, egészséges zsírokban és fehérjékben is bővelkedik, amely tápanyagokra szintén szükségünk van a kiegyensúlyozott táplálkozáshoz.

Az erjesztett ételek – mint a joghurt, a kefir, a savanyúságok és a savanyú káposzta – probiotikumokban bővelkednek, amelyek védelmet jelentenek a megfázással szemben, de ha már megfáztunk, akkor nagy szerepük van a tünetek enyhítésében.

A spenót szuperételnek is tekinthető, mert nagyon sok hasznos tápanyagot tartalmaz. Az egyik ilyen tápanyag a folát, amelynek kiemelkedő a sejtvédő hatása. Ezen kívül rostokban és antioxidáns C-vitaminban is bővelkedik. A rostok jót tesznek az emésztésnek, ez pedig fontos, hiszen az immunrendszer jelentős hányada az emésztőrendszerben található.

Az édesburgonya pedig nagy mennyiségben tartalmaz béta-karotint, amely A-vitaminná alakul a szervezetben. Az A-vitamin szintén egy remek antioxidáns, amely nagy segítséget nyújt az immunrendszernek a kórokozókkal szembeni védekezésben.

A brokkoli is egy szupertáplálék, amely szintén sok értékes tápanyagot tartalmaz. Az antioxidánsok tárházának is nevezhetjük, hiszen A-vitaminban, C-vitaminban és glutationban is bővelkedik.

Az immunrendszer egyik legjobb barátja a nyers fokhagyma. Fogyasszuk rendszeresen, mert csakis jót teszünk az egészségünkkel, ha sokszor kerül az asztalunkra. A nyers fokhagyma segít leküzdeni a bőrfertőzéseket, illetve nagyon hatékony a baktériumok, a vírusok és a gombák elleni küzdelemben.

A gyömbér nagyon hatékonyan enyhíti a hányingert és csillapítja az émelygést, de nemcsak ilyen egészségügyi problémáknál számíthatunk a segítségére, hiszen antioxidánsként csökkenti a testünkben a gyulladást és mintegy fertőtlenítőként működik a szervezetben.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük