Az ázsiai térségből ismert ginkgo nemcsak egy gyógynövény, hanem egy fafajta is. Eredetileg Kínából származik, időközben azonban a világ sok részén termesztik. Fontos tudni, hogy a Ginkgo biloba a világ egyik legrégibb növénye, és ma egy olyan növénynemzetséghez tartozik, amely különben teljesen kihalt. A kutatók és tudósok ezért a páfrányfenyőt élő kövületnek is nevezik.
Először akkor került Európába a fa, amikor holland tengerészek a magját a hazájukba hozták, és ott elvetették. Mindenesetre a ginkgo az ezt követő időkben inkább dísznövényként lett ismert, nem pedig orvosság formájában.
Kínában ellenben a páfrányfenyőt kezdettől fogva gyógynövényként ismerték. Ezen a területen a memória fájaként is nevezték. Az elnevezés azért alakult ki, mert a ginkgokivonat fogyasztása javítja az ember tanulási képességét és a memória teljesítményét. Rendkívüli hatással van az egész idegrendszerre, és az időskori zavarokat is képes enyhíteni, illetve teljesen regenerálni ebben a rendszerben. A ginkgo tehát a legjobb választás azon személyek számára, akiknek szellemileg nagy teljesítményt kell nyújtaniuk, és például vizsgadrukkban vagy tanulási nehézségekben szenvednek.
Ezzel azonban még nem merültek ki a ginkgo gyógyhatásai. Szív- és érrendszeri zavaroknál, szédülésnél, fülzúgásnál vagy keringési zavaroknál is jó hatást érhetünk el a segítségével.
Az utóbbi években a Ginkgo bilobát mindenféle demenciás betegség kezelésében alkalmazták csodaszerként. A hagyományos orvostudomány is elismeri már a növény hatását, különösen memóriazavaroknál, koncentrációs zavaroknál, szellemi teljesítményhiánynál és mindenféle időskori kognitív deficitnél. A ginkgo olyan összetevőket tartalmaz, amelyek hozzájárulnak az idegi receptorok proliferációjához. Mivel ezek a receptorok például a demenciához hasonló betegségeknél gyorsan fogynak, a ginkgo szedése kiegyenlítő hatással lehet, és gondoskodhat arról, hogy a betegség sokkal enyhébb lefolyású legyen.
Hol lehet beszerezni és segíthet-e azoknál a betegeknél akik úgy érzik valaki üldözi őket vagy beleavatkozik láthatatlanul az életükbe. Ezeknél a betegeknél nincs betegség tudat. Ezért nem lehet orvoshoz elvinni. Egyetlen segítség lenne.
tiduj50@gmail.com email címen kérem keressen meg , problámájában tudok segíteni! Üdvözlettel!
A fa leveléből készített tea hatásos-e?
Ha igen mi a javasolt mennyiség és eljárás.
A választ előre is köszönöm
üdvözlettel
Nekem van ilyen fám, ginkobiloba, vagy páfrányfenyő, de nem tudom, hogy hogyan kell a teát elkészíteni belőle, pedig szükségem lenne rá. A fa most 20 éves, gyönyörű, de ha ilyen csodás teát lehet belőle készíteni, jó lenne a recept, ha tudja valaki kérem segítsen…….
Kérdezném, hogy időskorban a Cavinton, Notropil gyógyszerek kiegészítéseként „memórifokozóként” aktuális-e még, vagy már 90 évesen egyik gyógyszer sem hozza a várt eredményt. Édesapámnak szeretném, kezd időnként kicsit a rövid távú memóriája „rövidzárlatot” okozni.
Köszönettel.
Ha valaki tud segíteni, hogy a ginkobilobából, hogyan kell teát készíteni megköszönném, a leveléből, vagy a terméséből. Nekem van ilyen fám, 20 éves, teli van terméssel, és gyönyörű levelekkel.
Előre is köszönöm!
Olvasgasd ezt az oldalt: http://forum.hazipatika.com/topic/442-pafranyfenyo-level-kivonat/
Többen is írnak róla.
Pingback: A demencia öt jele | Gyógyszer Nélkül
Pingback: A havasi törpefenyő gyógyereje | Gyógyszer Nélkül
Pingback: Táncterápia – mentális gyógyulás tánccal | Gyógyszer Nélkül