fbpx

A migrént és a csontritkulást megelőző magnézium

Középen egy "Magnesium" feliratú tábla, körbe rakva magnéziumtartalmú táplálékokkal mint banán, avokádó, mandula, csokoládé, káposzta, petrezselyemlevél, magvak.

A magnézium egy olyan ásványi anyag, amely nagyon sok funkciót tölt be a szervezetben. Szerepet játszik a kálium-anyagcserében, biztosítja a normális vérnyomást, hozzájárul a normális ideg- és izomműködéshez. Mutatunk is néhány olyan feladatot, amely a magnéziumra hárul.

A magnéziumnak nagy szerepe van a szív egészségének fenntartásában. Az alacsonyabb magnéziumszint ugyanis nemcsak a magas vérnyomás, hanem a szívbetegségek kialakulásában is nagy szerepet játszik. A rendszeresen fogyasztott magnézium tehát csökkenteni tudja a magas vérnyomást, különösen az inzulinrezisztens és a cukorbeteg személyek körében.

Ahhoz, hogy a csontok sokáig egészségesek maradjanak, magnéziumra és kalciumra is szüksége van a szervezetnek. Ez a két ásványi anyag segíthet a csontritkulás megelőzésében. Amennyiben az étrendünkben magnéziumban gazdag táplálékok is szerepelnek, úgy jelentősen csökkenhet a csontritkulás és a csonttörések kialakulásának a kockázata.

Megfelelő magnéziumszint mellett kisebb az esély a 2-es típusú cukorbetegség kialakulására is.

A magnézium az egyik olyan ásványi anyag, amely nyugtató hatásokkal rendelkezik és javítja az alvás mennyiségét és minőségét. Legfőképpen az idősebb emberek számára nagyon hasznos és javasolt a magnézium rendszeres fogyasztása, hiszen ők gyakrabban szenvednek ilyen problémától. Magnézium hatására javul az alvás minősége és az idősebb emberek kevesebb ébrenlétről számoltak be, amikor magnéziumot fogyasztottak.

Amennyiben magnéziumhiány lép fel, akkor kialakulhat az erek szűkülete és olyan neurotranszmitterek szabadulhatnak fel, amelyek akár migrént és migrénes fejfájást is okozhatnak. A magnézium nemcsak a migrén megelőzésében lehet a segítségünkre, hanem a migrén tüneteinek csökkentésében is.

Ha nincs elegendő magnézium a szervezetünkben, akkor akár depresszió is kialakulhat, de ez az ásványi anyag a depresszió tüneteit is nagyon hatékonyan tudja csökkenteni.

Magnéziumhiányt sok minden okozhat, ilyen például a 2-es típusú cukorbetegség, az emésztési zavar, a nagy mennyiségű alkoholfogyasztás, bizonyos gyógyszerek fogyasztása és az idősebb kor. Néhány magnéziumban gazdag táplálék: zöld leveles zöldségek, bab, avokádó, banán, diófélék, spenót, teljes kiőrlésű gabonák, étcsokoládé.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük