fbpx

A természet csodái, a gyógynövények

Asztalon elhelyezett lenvirágok, lenmagok egy tálban és kanálban, lenmagolaj üvegben.

Évek óta használom, fogyasztom a gyógynövényeket, és eddig még soha nem csalódtam egyikben sem. Sok gyógyszer csillapítja ugyan a fájdalmat, azonban a mellékhatások gyakran gondot okoztak. Természetesen a gyógynövényeket is csak körültekintéssel és hozzáértéssel szabad használni, hiszen nem megfelelően alkalmazva kiszámíthatatlan és kellemetlen hatásaik lehetnek. Most két olyan gyógynövényt mutatunk be, melyek nagyon hasznosak lehetnek, így jó, ha mindig megtalálhatók a konyhánkban, hogy azonnal segítségünkre legyenek.

Lenmag, lenmagolaj

A lenmag nagyon hasznos gyógynövény, mivel nemcsak antioxidáns, hanem gyulladáscsökkentő hatása is kiemelkedő. Egyes kutatások arra mutatnak rá, hogy a lenmag rendszeres fogyasztása segíthet megelőzni a vastagbélrákot. Hölgyeknek is előnyös lehet, hiszen fitoösztrogént tartalmaz, azonban csak óvatosan érdemes fogyasztani, mivel emeli az ösztrogénszintet.

A lenmagot többféleképpen is fogyaszthatjuk: megőrölve szórhatjuk salátára, de joghurtba, müzlibe vagy turmixba is tehetünk belőle, sőt még kenyérbe és péksüteménybe is belesüthetjük.

Hasznos lehet az elhízás megelőzésében is, csökkentheti a gyulladás kialakulását, illetve a menopauza szakaszába lépő hölgyeknél mérsékelheti a hőhullámok megjelenését és gyakoriságát.

Teafa olaja

A teafaolaj néhány éve robbant be a köztudatba, legalábbis hazánkban. Én is rendszeresen használom, többek között a takarításnál veszem hasznát. Az ecetes ruhaöblítés során néhány cseppet a teafaolajból is teszek az öblítővízbe, mert remekül fertőtlenít.

A saját konyhai tisztítószerem is tartalmaz teafaolajat, leginkább a fertőtlenítő hatása miatt szeretem, de persze az illatát is nagyon kellemesnek találom. Hasznát vehetjük még számos bőrproblémánál, mint például gyulladásos bőrbetegségek, pattanások vagy rovarcsípések esetén.

Bőrbetegségeknél alkalmazva csak valamilyen hordozóolajjal keverve szabad használni, mert különben irritációt okozhat. Néhány korlátozásra is szükség lehet: a teafaolajat nem szabad lenyelni, mert mérgező, továbbá hosszú távon kihatással lehet a hormonháztartás működésére, és bőrbetegségek esetében is csak kúraszerűen alkalmazzuk.

 

 

 

 

1 hozzászólás

  1. Tisztelt Hozzászóló!
    Mi is sajnáljuk, de részünkről ez egy nagyon gyenge hozzászólás. Egyúttal reméljük, hogy mások számára szolgál hasznos információkkal. 🙂

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük