fbpx

Együnk húslevest megfázás esetén

Fiatal nő a konyhában az asztalnál ülve húslevest eszik, rajta vállkendő és sál, az asztalon gyógyszeres üveg, C-vitamin, egy kistányéron citrom és gyömbér.

Bármelyik hónapban megfázhatunk. Nincsenek kivételes időszakok, bár az tény, hogy télen és ősszel gyakrabban leszünk betegek. Kiskoromban soha nem értettem, hogy miért eszik nagymamám minden vasárnap húslevest. Felnőttként már megértettem, hogy mamám miért is imádja ezt az ételt és azt is látom, hogy valószínűleg a rendszeres húslevesfogyasztásnak is köszönhető, hogy betöltve a 85. életévét még mindig kitűnő egészségnek örvend.

Ha nem is minden hétvégén, de elég gyakran készítek én is húslevest vagy csontlevest, mert már megkedveltem ezt az ételt és én is azt tapasztalom, hogy jót tesz a szervezetnek, azaz erősíti és támogatja az immunrendszerünket, és nekünk az a dolgunk, hogy figyeljük a testünk kívánságait és jelzéseit.

Megfázás esetén is számíthatunk a húsleves gyógyító erejére, hiszen a zöldségeknek és a húsnak köszönhetően olyan tápanyagokkal van tele, amelyek a beteg szervezetnek csakis a hasznára vannak. Tápanyagokkal tölti fel a raktárainkat és ez segít a gyors felépülésben. Fogyasszuk hát bátran rendszeresen ezt az ételt, különösen a hideg hónapokban!

Mi mindent kíván még a szervezetünk megfázás esetén? Nagy mennyiségben van szüksége C-vitaminra, amely többek között a citrusfélékben van jelen. Betegség idején együnk sok narancsot, mandarint, grépfrútot, illetve adjunk citromlevet a forró teához, de még sima vízbe is csepegtethetünk belőle, hiszen egy kiváló antioxidánssal látjuk el így a szervezetünket.

A kvercetin nevű antioxidánsról se feledkezzünk meg, mert segítségünkre lehet a nátha elleni küzdelemben. A kvercetint bőven tartalmazza a vöröshagyma, a kelkáposzta, a brokkoli és az áfonya.

A gyömbérnek kiemelkedő a vírusellenes hatása, de megfázás esetén is számíthatunk rá, hiszen jelentősen csökkenti a tüneteket és megnyugtatja a torkot.

A fokhagymának is nagy szerepe van a megfázás elleni eredményes küzdelemben. Nyersen fogyasszuk, együk rendszeresen, mert nemcsak a nátha tüneteit enyhíti, hanem allicin nevű vegyülete a nátha megelőzésében is a segítségünkre lehet.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük