fbpx

A bazsalikom-illóolaj harca a baktériumok, a megfázás és a rossz szagok ellen

Bazsalikomlevél, mellette üvegcsében a növényből készült illóolaj.

A bazsalikom-illóolaj egyik előnye a fertőzés elleni küzdelem, de a baktériumok ellen is védelmet nyújt. Az illóolaj csökkenti a betegségek okozta gyulladást, de a szabad gyökök elleni küzdelemben is a segítségünkre lehet. Ezen kívül a számlájára írható a mellékvese stimulálása és az idegrendszer fellendítése is.

A bazsalikomolaj antimikrobiális hatással rendelkezik. Nagyon hatékony a baktériumokkal, a vírusokkal és gombákkal szemben. Az otthoni takarítás során is bevethetjük, hiszen segít megszabadulni a baktériumoktól a konyhában és a fürdőszobában is. Fertőtlenítő hatással rendelkezik és még a levegőben terjengő kellemetlen szagoknak is nagyon hatásos ellenszere. Egy spricnis palackba töltsön 2 dl vizet és 20-30 csepp bazsalikomolajat. Spricceljen egy keveset a kívánt felületre, majd egy nedves szivaccsal tisztítsa meg azt.

A bazsalikom a görög basil szóból származik, ami annyit tesz, hogy szagolni. Talán ezért olyan hatásos a bazsalikom-illóolaj a kellemetlen szagok eltüntetésében, legyen szó konyhai vagy fürdőszobai illatokról, de a bútorkárpitba beivódott szagoknak is nyoma vész, ha ezt az illóolajat használjuk. Még az autóban is használhatjuk, de a különféle konyhai gépek kellemetlen szagát is elveszi, ha ezzel súroljuk azokat át. Ebben az esetben lehet szódabikarbónával vegyíteni, amely gyönyörűen fényesít és tisztít.

A bazsalikomolajat használhatjuk megfázás esetén is, hiszen nagyszerűen elbánik a vírusokkal és baktériumokkal. Ez az olaj csillapítja a fájdalmat és csökkenti a gyulladást. Melegítsen meg egy liter vizet, majd cseppentsen bele 5-5 csepp bazsalikom- és eukaliptuszolajat. Gőzöljön ily módon, de a két olajból mellkaskenőcsöt is készíthet. Olvasszon fel egy evőkanálnyi sheavajat, majd amikor kissé lehűlt, adjon hozzá 3-3 cseppet mindkét illóolajból. Tegye a kenőcsöt egy kis tégelybe, majd megfázás és köhögés esetén ezzel kenegesse a mellkasát. Az eukaliptuszolajjal nem árt óvatosan bánni, mert az arra érzékenyeknél allergiás reakciót válthat ki.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük