fbpx

A húgyhólyaggyulladás megelőzése és kezelése házi módszerekkel

Vörös áfonya és a belőle készült gyümölcslé, amely nagyon hatásos felfázásnál.

A nők hajlamosabbak a hólyaggyulladásra, ugyanis rövidebb húgycsővel rendelkeznek, így sokkal jobban ki vannak téve a fertőzés veszélyeinek. A húgyhólyaggyulladás tünetei gyötrelmes fájdalmakkal járnak együtt, hiszen a hasogató fájdalom minden egyes ürítésnél felbukkan és makacsul kínozza a betegségben szenvedő egyént. A betegség további tünetei lehetnek még a gyakori vizelési inger, az alhasi fájdalom, a láz. Emellett a vizelet kellemetlen szagú, és előfordulhat, hogy megjelenik benne vér vagy genny is. Amennyiben húgyhólyaggyulladás gyanúja merül fel, mindenképpen keresse fel háziorvosát, aki el tudja kezdeni a kezelést. Ha viszont a gyulladás csak enyhe mértékű, vagy egyszerűen csak meg szeretné előzni ezt a fájdalmas egészségügyi problémát, akkor fordulhat a természetben fellelhető gyógynövényekhez is, amelyek nagyon sok esetben a segítségünkre lehetnek.

A megelőzésben segíthet az almaecet, mivel antibakteriális hatásokkal rendelkezik, ezért megakadályozza a fertőzések kialakulását, de azok leküzdésében is támogatónk lehet. Keverjen el egy pohár vízben egy evőkanálnyi almaecetet, majd adjon hozzá egy kevés mézet. Naponta két alkalommal is fogyaszthatja ezt a furcsa ízű, de annál hatásosabb itókát.

Az egyik legkiválóbb gyógynövény a probléma orvoslására a tőzegáfonya. Ez a gyógynövény hatékonyan képes meggyógyítani a húgyúti bakteriális fertőzéseket, ugyanis bizonyítottan antibakteriális hatással rendelkezik.

A fokhagymának nincs kellemes illata, teaként pedig egyenesen szörnyű gondolatnak tűnik. Lehet, hogy nincs jó illata és a lélegzetünk is eláll, amikor egy csészényi fokhagymateát kortyolgatunk, de megéri kipróbálni, mert nagyon hatásos. Ez a tea erős baktériumölő hatású, ezért fertőzés esetén mindenképpen érdemes bevetni. Két fokhagymagerezdet pucoljon meg, majd fokhagymanyomón keresztül zúzza össze. Tegye egy csészébe, öntsön rá 2 dl forró vizet, várjon pár percet, majd fogyassza el.

A csalán vízhajtó hatással rendelkezik, így számíthatunk rá, hogy kihajtja a baktériumokat a szervezetünkből.

A vörös áfonyából készült lé szintén segíthet a betegség leküzdésében. A vörös áfonya olyan vegyületet tartalmaz, amely a húgyút falán megakadályozza a kórokozók megtapadását. Már napi 3 deciliter vörösáfonya-lé is segíthet a kezelésben, de a megelőzésben is fordulhatunk hozzá.

A lestyánból készült tea is segíthet, hiszen baktériumölő, gyulladáscsökkentő és vízhajtó tulajdonságokkal rendelkezik. Aprítson fel két teáskanálnyi lestyángyökeret, majd öntse le két deciliter forró vízzel. Hagyja állni 10 percig, majd szűrje le.

Húgyhólyaggyulladás esetén egy teakeverék is hathatós segítséget nyújthat. Keverjen össze egy befőttesüvegben két-két evőkanálnyi aranyvesszőt, jávai tealevelet és nyírfalevelet. Tegyen egy teáskanálnyi gyógynövénykeveréket egy csészébe, majd öntse le 2 dl forró vízzel. Hagyja állni 15 percig, majd szűrje le. Naponta 3-4 csészényit is fogyaszthat belőle.

Felfázás esetén a borogatás is sokat segíthet. Készítsen főzetet kamillavirágból, szénavirágból vagy cickafarkfűből. Még forrón szűrje le, majd mártogasson meg benne egy vászondarabot. Csavarja ki, majd helyezze a fájó testfelületre. A kamillából ülőfürdőt is készíthetünk, hiszen nemcsak fájdalmat csillapít, de gyulladást is csökkent.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük