A fahéjat már csak a kiemelkedő táplálkozási profilja miatt is érdemes rendszeresen fogyasztanunk. A fahéj nagy mennyiségben tartalmaz kalciumot, emellett még rostokban, A-vitaminban, B-vitaminokban, K-vitaminban és antioxidánsokban is bővelkedik. Többek között ezeknek az összetevőknek is köszönheti a sok-sok pozitív tulajdonságát.
A fahéj nagyon sok egészségre gyakorolt jótékony hatással rendelkezik. Többek között meg kell említenünk a gombaellenes, az antibakteriális és a vírusellenes hatásait. Rendszeres fogyasztásával megelőzhetővé válik a szalmonella nevű baktérium elszaporodása, illetve az egyes gombafajok által okozott légúti fertőzések kockázata is jelentősen lecsökken.
A fahéj nagyon sok antioxidánst tartalmaz, ami megakadályozza, hogy a sejtekben az oxidatív stressz károsodást okozzon, ezzel pedig számos betegség megelőzése válik lehetővé, ilyen például a 2-es típusú cukorbetegség is. A fahéj olyan anyagokat is tartalmaz, mint a kolin és a béta-karotin, amelyeknek kiemelkedő a betegségmegelőző hatásuk.
A fahéjat azért is kedvelik az emberek évszázadok óta, mivel nagyon eredményesen harcol a különféle fertőzésekkel szemben, illetve nagyon hatékonyan képes meggyógyítani a sérült szöveteket.
Ez a fűszer olyan vegyi anyagokban is bővelkedik, amelyek megakadályozhatják a vérlemezkék összetapadását, illetve nagyon eredményesen és hatékonyan képesek enyhíteni a krónikus fájdalmat is, például az ízületi gyulladás okozta fájdalommal is sikeresen veszik fel a harcot. Emellett a fahéj nagyon hatékony a vérkeringés fokozásában is.
A testünket hormonok irányítják, amelyek nagy hatással vannak egymásra. Ha az egyik nem működik megfelelően, ez hatással lesz a többi hormonra és a testben lévő szervek működésére. Az inzulin is egy rendkívül fontos hormon, amelynek nagy szerepe van a vércukorszint és az anyagcsere szabályozásában. A fahéj rendszeres fogyasztásával javíthatjuk az inzulinérzékenységet, illetve a vércukorszintet is szabályozni tudjuk.
A fahéj nemcsak a vércukorszintre gyakorol kedvező hatást, hanem a koleszterinszintre is. Ez a fűszer ugyanis olyan vegyületet tartalmaz, amely csökkenti annak az enzimnek az aktivitását, amely felelőssé tehető a koleszterintermelődésért. Ily módon a szervezetben, pontosabban a vérben csökken a lipidszint, ami által sok betegség – többek között a szívbetegség – válik megelőzhetővé.
Nagyon jónak hangzik, amit írnak róla.
Az adagolásról nem esik szó.
Mennyi fogyasztható naponta a fahéjból?
Köszönöm ha választ kapok.
Köszönöm a levelet, a leveleket!
Mekkora a fehéj ajánlott napi dózisa?
Üdvözlettel: Zsigó György
Szép napot. Hogy és mibe fogyasszam a fahéjat? Elkészítési módot kérhetnék.Köszönöm szépen!
Tisztelt Cím!
Szeretném megkérdezni, hogy mennyi a fahéj napi ajánlott dózisa?
Köszönettel: N. Erika
naponta fogyasztok fahéjt .de én a kávéval fogyasztom
Mennyi? Mivel,? Hogyan?
Felnőtt emberek vagytok, nem hinném, hogy le kellene irni, hogy pl. egy csapott kávéskanál 2 napig aztán 2 szünet stb. Ez hülyeség. Kenyeret sem kérdezi senki, és a kávét se hogy mennyit egyen igyon naponta. Figyeljétek magatokat, mi mikor mennyi esik jól.
kávé tetejére, süteménybe, mézeskalácsba, kompotba tejbegrizre, zabkására, reszelt almára, sült almára, gyümölcslevesbe, teába…. 🙂 Nem fog jól esni ha kanállal probáljátok enni, akkor, annyit és azzal egyétek ahogy jól esik. És ha gyógyhatást várunk bármilyen növénytől füszertől, az nem egyik napról a másikra fog megtörténni. És ez nem a növény hibája. A betegségeinket, problémáinkat mi okoztuk magunknak, dolgozni kell azon, hogy rendet tegyünk 🙂 Jó egészséget, felismeréseket, ötleteket kivánok MIndenkinek 🙂
Sajnos kedves Zsuzsika nem minden felnőtt ember olyan okos, mint amilyen te vagy. Némelyeknek bizony le kell írni hogy mennyit, mert minden, – pl. akár a sárgarépa is – okozhat problémákat, amennyiben a mennyiség túl sok. A fahéj pl. kumarint tartalmaz, ami fokozhatja a vérzékenységet és károsíthatja a májat, tehát könnyen megtörténhet, hogy épp az ellenkező hatást váltja ki, mint amit szeretnénk tehát óvatosan a fehéjjal!. Természetgyógyászok javallata szerint napi MAXIMUM fél kávéskanállal. Én is fogyasztom naponta, de még ennyit sem teszek a teámba reggelente, legfeljebb egy mokkáskanál felét.
A fahéjnak két fajtája van. Az egészség megörzéséhez az un. ceyloni „igazi fahéjat kell alkalmazni mivel ebben a kurkumin csak töredéke a másik az élelmiszerek használatában szoktak alkalmazni.A CEYLONI fahéj sok helyen , a bio boltokban beszerezhetö 60gramos kiszerelésben.
A kurkumin a kurkuma hatóanyaga, nem a fahéjé.
Kumarin, nem kurkumin!