fbpx

Nagyszerű természetes gyógymódok megfázásra

Illóolajok üvegcsékben, mellettük gyógynövények, levendula, kamilla, rózsaszirom.

Sokan nem mennek orvoshoz, ha csak egy kis megfázással kell megküzdeniük, hiszen remek házi praktikák léteznek a betegség gyors leküzdésére. Az egyik legfontosabb, hogy pihenjünk amennyit csak tudunk, hiszen ez az egyik legjobb természetes gyógyszer. A szervezetünknek ugyanis nagy szüksége van regenerációra, így hiába eszünk egy maréknyi gyógyszert, ha továbbra sem fekszünk le, hanem egyfolytában csak dolgozunk. Milyen természetes módszereket alkalmazhatunk, hogy minél hamarabb a múlté legyen a megfázás, hogy folytassuk tovább az életünket? Cikkünkben néhány ilyen természetes gyógymódot sorolunk fel.

A pihenés javasolt tehát elsősorban, hiszen a testünknek erre van a legnagyobb szüksége betegség idején, hogy hatékonyan regenerálódhasson, de az immunrendszer szempontjából is nagyon hasznos, ha megfázás idején sokat alszunk és pihenünk.

Ha meg vagyunk fázva, mindenképpen ügyeljünk a megfelelő hidratációra, hiszen nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy mennyire fontos, hogy ne váljunk dehidratálttá. Ez fokozottan igaz a betegség, a láz esetén. A hidratáció is sokat segíthet a fertőzés leküzdésében, ugyanis megakadályozza, hogy kiszáradjunk és a megfelelő immunvédelmet is támogatja.

A megfázás torokfájással is együtt járhat. Ezt általában valamilyen bakteriális fertőzés okozza. A kórokozók elleni küzdelemben nagyon hatékony a sós vízzel történő gargalizálás. Ezt egyébként akkor is megtehetjük, ha nem vagyunk betegek, hiszen a sós víz távol tartja a szájüregtől a baktériumokat, amelyek még szívbetegséget is okozhatnak.

A megfázás száraz köhögést is kiválthat, amely akár még hányásig is fokozódhat. Mit tehetünk a lakás száraz levegője ellen? A leghatékonyabb védekezési mód a párásító használata. De az is sokat jelent, ha veszünk egy forró zuhanyt, hiszen zuhanyzás közben is nedves, párás lesz a levegő és ez a páradús környezet nagyon hasznos akkor, amikor megfázás esetén köhögés kínoz bennünket.

A klasszikus terápia közé tartozik még a forró citromos tea. Ihatunk gyógynövényes teákat is, az egyik legjobb döntés lehet ilyenkor a gyömbértea, amely csökkenti a nyálkahártya gyulladását és duzzanatát, sőt még a fájdalmat is csillapítja.

Az aromaterápiának mindig szerepe volt a megfázás elleni küzdelemben. Egyes illóolajok belélegzése ugyanis szintén terápiás hatással bír. A gyulladás csökkentésére, a légzés megkönnyítésére használhatjuk a levendula, a kamilla, a mentol és az eukaliptusz illóolajait.

 

1 hozzászólás

  1. Szuhay Péter

    Egyfajta “aromaterápia” az is, ha vöröshagyma vágás közben szemünket behunyva közelről mélyet szippantunk a felvágott hagymacsomó illatából. Döbbenetes hatása van, egyrészt szaladhatunk orrot fújni, másrészt tényleg jobban leszünk.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük