fbpx

Sikeres migrén elleni harcosok: riboflavin, magnézium és koenzim-Q10

Migrénes fejfájást jelöl piros körrel egy hölgy halántékán egy kép.

Migrénnel a világ összes lakosságának mintegy 12 százaléka küzd rendszeresen. A migrén egy kellemetlen betegség, hiszen kínzó fejfájással jár együtt, ami akár több napig is eltarthat egyhuzamban. Azonban vannak olyan természetes megoldások, amelyek könnyebbséget jelenthetnek a migrénes fejfájásban szenvedők számára.

A migrénes fejfájás jelentkezhet a fej egyik vagy mindkét oldalán is. A fájdalmat szokatlan vizuális zavarok is kísérhetik, amely során a beteg érzékeny lehet a fényre, sőt a betegnek elmosódottá is válhat a látása és foltok is megjelenhetnek a látómezejében. ráadásul egyéb migrénes tünetek is kialakulhatnak. Ilyen például a hányinger, a hányás, szédülés, bizsergés a lábakban és a kezekben, szédülés, illetve fény- és hangérzékenység.

A migrén jóval gyakoribb a nők körében és a 30-40 év közötti személyeknél. Még mindig vizsgálják, hogy pontosan mi válthat ki migrént, de az már biztos, hogy egyik oka a szerotoninhiány lehet. Ez egy neurotranszmitter, ami a jó érzés kialakulásáért felelős.

Migrént kiválthat a stressz, az alvászavarok, bizonyos ételek és italok, különösen a koffein, a vörösbor, a vörös húsok, a sajt és a csokoládé.

A migrén gyakoriságát lehet csökkenteni riboflavinnal. A riboflavin vagy más néven B2-vitamin vízben oldódik, amely nélkülözhetetlen az emésztőrendszer, a bőr és a vérsejtek megfelelő működéséhez. A riboflavin segíthet a kognitív funkció és hangulat javításában és a depresszió enyhítésében. Riboflavint természetes forrásból a legjobb bevinni a szervezetünkbe. Gazdag forrásai a zöld leveles zöldségek, a brokkoli és a teljes kiőrlésű gabonák.

Migrén ellen magnéziummal is védekezhetünk. Sok migrénes betegnél alacsony ennek az ásványi anyagnak a szintje. A kutatók úgy vélik, hogy rendszeres magnéziumbevitellel akár meg is előzhető a migrén. Sok magnéziumot tartalmaznak a zöld leveles zöldségek, a fekete bab, a tökmag és a mandula.

A koenzim-Q10 egy vitaminszerű anyag, amely segít az étel energiává alakításában, illetve segíthet a migrén gyakoriságának csökkentésében. Növelheti a koenzim-Q10 bevitelét olajos halak, teljes kiőrlésű gabona és keresztesvirágú zöldségek, például brokkoli és karfiol rendszeres fogyasztásával.

Nemcsak vitaminokkal előzhetjük meg a migrént, hanem a stressz csökkentésével, a mérgező anyagok kizárásával, a megfelelő táplálkozással és a napi legalább 7-8 óra alvással is.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük