fbpx

A chiamagolaj megakadályozza a bőr korai öregedését

Egy asztalon üvegben chiamagolaj, mellette egy tálban és fakanálban chiamagok.

Természetesen nemcsak annyi előnye van a chiamagolajnak, hogy késlelteti a bőr öregedését, ennél sokkal többet is tudnak ezek az apró magvak, illetve a belőlük préselt olaj. A chiamagolaj tele van esszenciális telítetlen zsírsavakkal, amelyek nagyon hatásosak a szabad gyökök káros hatásainak kivédésre. Rendkívül tápláló és a legjobb forrása az omagea-3 és az omega-6 zsírsavaknak, az antioxidáns polifenoloknak és karotinoidoknak, a B-vitaminoknak, illetve az olyan ásványi anyagoknak, mint például a cink, a kálium és a magnézium.

A chiamagolaj a magas zsírsavtartalma miatt nagyon népszerű a kozmetikai termékek előállítása során. Segíthet megvédeni a bőrt a károsodásoktól, például az UV-sugaraktól, amelyek a bőr korai ráncosodását és öregedését okozzák, segítségével a szennyeződéseket is könnyebben távolíthatjuk el a pórusokból.

Az olajban található ALA és a linolsav segít bezárni a nedvességet a bőr belsejébe. Ez főleg azoknak az embereknek kedvez, akik olyan bőrszárazsággal küzdenek, mint például az atópiás dermatitisz. Azért, hogy megakadályozzuk, hogy a bőrünk még jobban kiszáradjon, legjobb amit tehetünk, hogy zuhanyozás után vékony rétegben chiamagolajjal bekenjük a bőrünket.

Ennek a különleges olajnak a másik előnye, hogy javítja a szív funkcióit, hiszen esszenciális zsírsavakat, például omega-3 zsírsavakat tartalmaz, amelyek segítenek a szívbetegségek kockázatainak csökkentésében. Kutatások azt mutatják, hogy a chiamagolaj javíthatja a koleszterinszintet, sőt még a súlycsökkentésben is segítségünkre lehet. Ezen kívül élelmi rostokban is gazdag, amely szintén előnyös az emésztésre nézve.

A chiamagolajban található nagy mennyiségű omega-3 zsírsav az agy egészségét is támogatja, így csökkentve a stroke, a depresszió és az Alzheimer-kór kialakulásának kockázatát. De nemcsak a rossz koleszterinszintet és a vércukorszintet csökkenti, hanem a hasi zsírt is, ami megint csak a szívbetegségek egyik kockázati tényezője.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük